Închide meniul

Anunțul făcut de Moroșanu în această dimineață. ”Am o veste mare, azi am semnat contractul!”

Antena Sport Publicat: 8 iulie 2020, 12:54

Comentarii
Anunțul făcut de Moroșanu în această dimineață. ”Am o veste mare, azi am semnat contractul!”

Cătălin Moroșanu

Cătălin Moroșanu este unul dintre cei mai iubiți sportivi din România. Acesta a ajuns cunoscut datorită galelor Superkombat, fiind un luptător extrem de carismatic. La 14 ani de la debutul său în ring, Moroșanu a ajuns la 36 de ani și se gândește la retragere.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A promis fanilor că va povesti totul despre viața sa într-o carte ce urmează a fi scrisă și apoi publicată:

”Dragilor, am o veste mare: astăzi am semnat contractul cu Editura Meridiane pentru publicarea cărții despre viața mea pe care am început deja să o scriu. Am semnat colaborarea cu Adriana Nazarciuc, directoarea Editurii Meridiane și cu prietenul meu, Mihai Vacariu, redactorul-șef al editurii. Va fi o carte despre copilăria mea, despre cum am crescut și cum am luptat în permanență pentru a ajunge sa lupt in Tokyo Final 16, despre momentele mele bune și frumoase, dar și despre cele mai puțin bune, despre prietenie, despre familie, despre credința mea în Dumnezeu, despre valorile și principiile care m-au ghidat toată viața.

Vreau să insuflu încredere tuturor tinerilor din această țară, să înțeleagă că nu au voie să renunțe la visele lor, să îi învăț că pot să răzbească indiferent de condițiile vitrege în care cresc… Mi-am spus că dacă voi schimba în bine măcar viața unui tânăr, atunci eu nu am trăit degeaba în lumea asta. Pentru asta vreau să scriu această carte: să reaprind speranța în sufletul unor oameni, să spună că “Da, se poate!”.”, a scris Moroșanu pe pagina sa.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:35
VideoŞtefan Baiaram a marcat primul lui gol pentru naţionala României!
22:35
LIVE VIDEORomânia – San Marino 3-1. A început repriza a doua la Ploiești
22:00
VideoLovitură de teatru la Ploieşti! San Marino a deschis scorul în minutul 2 al meciului cu România
21:45
LIVE SCOREAustria – Bosnia 0-1 și Scoția – Danemarca 1-0. Se schimbă situaţia adversarei României pentru baraj
21:41
EXCLUSIVGică Popescu a ales adversara de la baraj pentru România: “Nu ești la nivelul lor, stai acasă!”
21:02
EXCLUSIVNeașteptat! Ce a spus Mircea Lucescu înainte de România – San Marino: “De ce mergem pe ideea asta?”
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 3 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 4 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 5 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 6 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor”
Citește și