Anunțul făcut de Moroșanu în această dimineață. ”Am o veste mare, azi am semnat contractul!”

Antena Sport Publicat: 8 iulie 2020, 12:54

Comentarii
Anunțul făcut de Moroșanu în această dimineață. ”Am o veste mare, azi am semnat contractul!”

Cătălin Moroșanu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cătălin Moroșanu este unul dintre cei mai iubiți sportivi din România. Acesta a ajuns cunoscut datorită galelor Superkombat, fiind un luptător extrem de carismatic. La 14 ani de la debutul său în ring, Moroșanu a ajuns la 36 de ani și se gândește la retragere.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A promis fanilor că va povesti totul despre viața sa într-o carte ce urmează a fi scrisă și apoi publicată:

”Dragilor, am o veste mare: astăzi am semnat contractul cu Editura Meridiane pentru publicarea cărții despre viața mea pe care am început deja să o scriu. Am semnat colaborarea cu Adriana Nazarciuc, directoarea Editurii Meridiane și cu prietenul meu, Mihai Vacariu, redactorul-șef al editurii. Va fi o carte despre copilăria mea, despre cum am crescut și cum am luptat în permanență pentru a ajunge sa lupt in Tokyo Final 16, despre momentele mele bune și frumoase, dar și despre cele mai puțin bune, despre prietenie, despre familie, despre credința mea în Dumnezeu, despre valorile și principiile care m-au ghidat toată viața.

Vreau să insuflu încredere tuturor tinerilor din această țară, să înțeleagă că nu au voie să renunțe la visele lor, să îi învăț că pot să răzbească indiferent de condițiile vitrege în care cresc… Mi-am spus că dacă voi schimba în bine măcar viața unui tânăr, atunci eu nu am trăit degeaba în lumea asta. Pentru asta vreau să scriu această carte: să reaprind speranța în sufletul unor oameni, să spună că “Da, se poate!”.”, a scris Moroșanu pe pagina sa.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:51

S-a întâmplat din nou la Cupa Mondială după 92 de ani! O nouă pagină de istorie în Australia – Egipt

21:27

LIVE VIDEOAustralia – Egipt 0-1, în direct pe Antena 1 și AntenaPLAY. Ashour a deschis scorul!

21:13

Jucătorul care l-a impresionat pe Mihai Stoica în cantonamentul FCSB-ului: „Numărul 1 de departe!”

21:03

VideoRomânii încing atmosfera pentru vedetele de la Mondial! Ce se întâmplă în Piaţa Antena World Cup

20:39

Fostul antrenor al lui Radu Drăgușin, prezentat la echipa lui Cristiano Ronaldo! Anunțul oficialilor de la Al-Nassr

20:23

VideoJurnal Antena Sport | Cu Messi la inimă

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 3 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și