CSM București – Esbjerg 28-26. Victorie crucială pentru “tigroaice” în Liga Campionilor. Cristina Neagu a avut o evoluţie senzaţională!

Alexandru Ivan Publicat: 6 februarie 2021, 15:45

Comentarii
CSM București – Esbjerg 28-26. Victorie crucială pentru “tigroaice” în Liga Campionilor. Cristina Neagu a avut o evoluţie senzaţională!

CSM București, victorie cu Esbjerg

CSM București a condus cu 15-10 la pauză în Sala Polivalentă. Elevele lui Adi Vasile au condus chiar și cu șapte goluri diferență, dar Esbjerg a avut o revenire spectuculoasă și a pus presiune pe românce în finalul jocului. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSM București – Esbjerg 28-26 

Cristina Neagu a fost la înălțime și de această dată. Cea mai bună handbalistă din România a reușit 7 goluri din 13 aruncări. Și Crina Pintea a făcut un meci bun, cu șase goluri din opt aruncări și o eficiență de 75%.  

Cea mai bună jucătoare a meciului a fost însă Jelena Grubisic, croata din poarta CSM-ului. Aceasta a reuşit 17 parade din 42 de aruncări ale adversarilor.

CSM București a câștigat și partida tur cu Esbjerg. Elevele lui Adi Vasile s-au impus atunci cu 30-29, grație unui gol reușit în ultima secundă de Cristina Neagu. 

CSM București, victorie crucială în Liga Campionilor 

Grație victoriei cu Esbjerg, româncele au urcat pe locul patru în Grupa A. CSM București avea trei înfrângeri consecutive, iar succesul de astăzi a fost ca o gură de aer. 

Reclamă
Reclamă

6 victorii, 1 remiză și 4 înfrângeri este parcursul CSM-ului în Grupa A din Liga Campionilor. Pentru handbalistele lui Adrian Vasile urmează un duel de foc cu Metz, ocupanta locului secund în Grupa A.  

Înapoi la Homepage
Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:25

LIVE VIDEOBuriram United – Shabab Al-Ahli 2-3. Avem prelungiri! Bogdan Planic luptă pentru semifinale

21:17

LIVE TEXTDinamo – U Cluj 0-0. Cîrjan, prima ocazie a meciului. Trupa lui Kopic, fără victorie în play-off

21:11

Când poate deveni Cristi Chivu campion cu Inter în Serie A, după ce Napoli a pierdut cu Lazio

21:07

VideoCopiii s-au distrat alături de Ronny înainte de meciul naţionalei feminine cu Cipru

21:00

Naționala feminină, victorie categorică în meciul întrerupt peste două ore. „Tricolorele” continuă lupta pentru Mondial

20:22

EXCLUSIVPiţurcă l-a taxat pe Ianis Hagi după ce România a ratat Mondialul: “A luftat. Dacă marcam, altul era rezultatul”

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă” 5 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 6 Anunț șoc făcut de ITIA. O fostă campioană de la Wimbledon riscă 4 ani de suspendare
Citește și