Închide meniul
VIDEO

Ovidiu Ionescu, eliminat în turul 1 la Campionatul Mondial de tenis de masă. Competiţia e LIVE în AntenaPLAY

Bogdan Stănescu Publicat: 20 mai 2023, 21:27 / Actualizat: 26 mai 2023, 18:03

Comentarii
Ovidiu Ionescu, eliminat în turul 1 la Campionatul Mondial de tenis de masă. Competiţia e LIVE în AntenaPLAY

Profimedia

Ovidiu Ionescu, eliminat în turul 1 la Campionatul Mondial de tenis de masă. Ovidiu Ionescu a fost învins, în 6 seturi, de nigerianul Quadri Aruna în turul 1 la Campionatul Mondial de tenis de masă. Campionatul Mondial de tenis de masă e LIVE în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ovidiu Ionescu a luptat din răsputeri să îi reziste nigerianului, care a fost favorit la casele de pariuri. Într-un meci anterior disputat pe tabloul de simplu masculin, Darius Movileanu a fost eliminat de Kristian Karlsson (Suedia).

Ovidiu Ionescu – Quadri Aruna, eliminat în turul 1 la Campionatul Mondial de tenis de masă

Update 22:50: Ovidiu Ionescu a fost eliminat în turul 1 al Campionatului Mondial de tenis de masă, după ce a pierdut şi setul 6: 9-11. Iniţial, Ovidiu Ionescu a susţinut că punctul prin care nigerianul a câştigat meciul trebuia să îi fie acordat. Românul şi-a dat seama că nu are dreptate şi şi-a felicitat adversarul.

Update 21:45: Ovidiu Ionescu rămâne în meci şi a câştigat al 5-lea set: 11-7.

Update 21:35: Quadri Aruna a câştigat al patrulea set: 11-5.

Reclamă
Reclamă

Update 21:32: Ovidiu Ionescu a câştigat al treilea set: 11-8.

Update 21:30: Ovidiu Ionescu a pierdut, dramatic, şi al doilea set: 10-12.

Update 21:20: Ovidiu Ionescu a pierdut primul set: 7-11.

Reclamă

Quadri Aruna este pe locul 12 în lume. Ovidiu Ionescu este acum pe locul 109.

Quadri Aruna a fost, la un moment dat, pe locul 10 în lume. El a participat la Jocurile Olimpice din 2012, 2016 şi 2020. În 2016 a ajuns în sferturile de finală.

În 2018 a fost campion la Jocurile Commonwealth-ului din 2018.

Ovidiu Ionescu, vicecampion european la dublu mixt

Ovidiu Ionescu a obţinut medalia de argint la Campionatele Europene de tenis de masă în vara anului trecut, alături de Bernadette Szocs.

Perechea română Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs a obţinut medaliile de argint în proba de dublu mixt a Campionatelor Europene de tenis de masă de la Munchen, luni seara, după ce a fost învinsă în finală de cuplul francez Emmanuel Lebesson/Jianan Yuan cu 3-1 (8-11, 11-6, 11-5, 11-9).

Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs au 4 medalii europene împreună la dublu mixt. În afară de medalia de argint la Campionatele Europene de anul trecut, ei au luat bronzul la Campionatele Europene din 2012 şi 2016 şi argintul la Jocurile Europene din 2019.

Bernadette Szocs a învins-o pe Christina Kallberg, în primul tur al Campionatului Mondial 2023

Bernadette Szocs a învins-o clar pe Christina Kallberg, în 5 seturi, în primul tur al Campionatului Mondial 2023 de la Durban. Meciul s-a disputat sâmbătă, în direct în AntenaPLAY.

Bernadette Szocs ocupă locul 23 mondial și a fost favorita certă a meciului cu sportiva din Suedia.

Înainte de debutul la Campionatul Mondial 2023, Szocs susține că victoriile din acest sezon de la Macao, împotriva sportivelor asiatice, o ajută să aibă o mare încredere la Durban, unde visează la medalii. Ea le-a învins în acest sezon pe Chen Xingtong şi Jia Nan Yuan.

Sunt pregătită. Sper să aduc rezultatele pe care mi le doresc. Sunt pregătită pentru orice luptă. Îmi doresc foarte mult o medalie la mondiale, am visat la o medalie. Știu că nu este ușor, dar nu este nimic imposibil.

O să dau totul din mine ca să reușesc să cuceresc o medalie. Am câștigat multe meciuri foarte importante, au fost printre cele mai bune meciuri din cariera mea. M-au ajutat să am o încredere mare în mine că pot și că nu sunt departe de asiatice.

Sunt pregătită psihic, fizic și tehnic. Sunt pregătită pentru lupta cu asiaticele. Doamne ajută să cuceresc o medalie și să le înving cum le-am învins în concursurile trecute”, a spus Bernie Szocs, pentru frtmromania.ro.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

 

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:48
Ianis Hagi, dorit de Dinamo Kiev! Dezvăluirea selecţionerului Mircea Lucescu
13:32
FCSB, cu inelul 1 al galeriei ÎNCHIS la meciul cu Young Boys Berna pentru rasism! Anunţul făcut de Mihai Stoica
13:19
Fiul lui Gică Popescu, Nicolas, a semnat cu Steaua! “Pe urmele tatălui”
13:06
EXCLUSIV“M-am săturat de traume”! Neluţu Varga şi-a setat obiective uriaşe după transferul lui Kurt Zouma
12:49
“Mă îngrijorează” Mircea Lucescu, semnal de alarmă înaintea partidelor României cu Canada şi Cipru!
12:40
EXCLUSIVMircea Lucescu, mesaj clar pentru Ianis Hagi. Când ar putea reveni la echipa naţională
1 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 2 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 5 Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro 6 Ce transfer a ratat Ianis Hagi. Echipa din Top 5 campionate la care ar fi putut ajunge: “Se potrivea acolo”
Citește și