AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 2 august 2024

De Viviana Moraru
Publicat: 2.08.2024, 18:07
Actualizat: 5.08.2024, 18:12

AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 august

Ionela Cozmiuc şi Gianina Van Groningen / Profimedia Images

AntenaSport Update, cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 2 august 2024, de pe AS.ro.

Reclamă

Pe AS.ro vezi ultimele detalii despre Team Romania, din a şaptea zi de la Jocurile Olimpice. Canotajul a mai adus două medalii pentru „tricolori”.

Reclamă

AntenaSport Update ştiri 2 august 2024

1. Două medalii pentru România

România a mai câştigat două medalii, la Jocurile Olimpice. Roxana Anghel şi Ioana Vrînceanu, la dublu rame, şi Gianina Van Groningen şi Ionela Cozmiuc, la dublu vâsle, au cucerit argintul.

2. Dezvăluirea lui Popovici

David Popovici a făcut o dezvăluire incredibilă despre părinţii lui, după medaliile câştigate la Paris. „I-am văzut doar trei minute adunat”, a spus campionul român.

3. Petrescu a răbufnit

Pe AS.ro vezi ce l-a enervat pe Dan Petrescu, după ce CFR Cluj s-a calificat la pas în turul trei din Conference League. „Bursucul” a răbufnit, după 5-0 cu Neman Grodno.

4. FRF îl aşteaptă pe „Il Luce”

FRF aşteaptă răspunsul final din partea lui Mircea Lucescu. „Rămâne un 1% înainte de semnarea contractului”, a spus consilierul lui Burleanu, despre revenirea lui „Il Luce” la naţională.

5. Lucescu Jr a dat lovitura

Răzvan Lucescu a transferat un atacant de 11 milioane de euro. PAOK se pregăteşte intens pentru debutul în noul sezon. Campionatul Greciei se va vedea live pe AntenaPLAY, din 17 august.

Nu uitați, cele mai importante știri ale zilei sunt în jurnalul AntenaSport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    23:54 15 apr.

    PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

    23:36 15 apr.

    UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

    23:32 15 apr.

    Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

    23:10 15 apr.

    „Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

    22:43 15 apr.

    Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

    22:41 15 apr.

    Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

    1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Gigi Becali i-a stabilit prețul lui Marius Ștefănescu! Pe ce sumă poate pleca de la FCSB: „Să dea atât!”s