Închide meniul
Video

“Ar fi ceva senzaţional!” Româncele sunt gata să meargă şi ele la EURO, cu Massimo Pedrazzini pe bancă

Publicat: 17 iulie 2024, 20:45 / Actualizat: 25 iulie 2024, 18:23

Comentarii

Româncele sunt gata să meargă şi ele la EURO, cu Massimo Pedrazzini pe bancă

Româncele sunt gata să meargă şi ele la EURO! Fanii au venit cu echipamentul galben de suporter al României şi la meciul fetelor. Şi vor să-l poarte şi vara viitoare pe arenele din Elveţia, unde va avea loc Europeanul de fotbal feminin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tricoul galben de suporter al României a fost bilet de intrare la meciul româncelor cu Armenia. Toţi fanii care l-au purtat au intrat gratis pe arena Arcul de Triumf.

Româncele sunt gata să meargă şi ele la EURO, cu Massimo Pedrazzini pe bancă

“(N.r. Mergem la EURO?) Se califică, sigur”, a spus o fană.

“(N.r. De cine îţi place?) Depinde, am mai multe preferate, mie îmi place echipa în sine, vreau să ţin cu toate, nu mi se pare că e una mai bună decât cealaltă”, a declarat o altă fană.

Cu Massimo Pedrazzini pe bancă, jucătoarele noastre sunt gata să meargă şi ele la EURO. Povestea Generaţiei de suflet, de la Europeanul băieţior din Germania, le inspiră pe Meluţă si Vătafu.

Reclamă
Reclamă

Toată lumea care este în jurul fotbalului feminin şi care susţine fotbalul feminin îşi doreşte să ne vadă şi pe noi pentru prima dată la un turneu final“, a spus Teodora Meluţă.

Ar fi ceva senzaţional, cred că nu s-a întâmplat niciodată ca ambele echipe, masculină şi feminină, să se poată bucura de aceste realizări“, a declarat şi Massimo Pedrazzini.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 4 sept.
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40 4 sept.
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49 4 sept.
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46 4 sept.
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34 4 sept.
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14 4 sept.
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 5 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 6 Mesajul transmis de Vladislav Blănuță, după scandalul provocat în Ucraina. Ce a postat Dinamo Kiev
Citește și