Cristi Borcea, în culmea fericirii! De un an așteaptă asta! ”Este bogăția mea”

De Antena Sport
Publicat: 18.10.2020, 14:01
Actualizat: 11.05.2021, 19:42

Cristi Borcea

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Cristi Borcea are 9 copii

El nu i-a mai văzut de la Crăciunul din 2019, din cauza pandemiei de coronavirus și, până în noiembrie când vor reveni la Miami, Borcea vrea să stea cât mai mult timp alături de ”comori”.

Reclamă

Cristi Borcea: Da, sunt fericit! Mi-era dor de ei

”Da, sunt fericit. Mi-am luat pauză de la afaceri, de la tot, cât timp vor sta ei aici, nu știu dacă voi mai ajunge la birou. Le dedic lor timpul, fiindcă mi-era dor de ei. 

Reclamă

Îmi mai iau o vacanță, a început să mă prindă bine viața de familist. Mi-a fost greu fără ei, nici eu n-am putut să merg în America, nici ei nu au avut cum să ajungă aici.

Toți nouă sunt ceea ce am eu mai de preț. Se înțeleg foarte bine și se sprijină, în orice problemă. De fapt, de asta sunt cel mai mândru, aceasta este bogăția mea. Eu sunt mai sentimental și când îi văd, uneori, îmi dau lacrimile”, a spus Borcea, pentru libertatea.ro.

Cristi Borcea (50 de ani) are 9 copii, cu vârste între un an și jumătate și 23 de ani. Au fost făcuți cu 4 femei diferite. Patrick (23 de ani) și gemenii Antonia și Angelo (17 ani), cu Mihaela, George (9 ani) și Gloria (7 ani), cu Alina Vidican, Carolyn (14 ani), cu avocata Simona Voiculescu și Milan (4 ani) și gemenele Indira și Rania (1.5 ani), cu Valentina. 

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
12:52

Gigi Becali, primul transfer pentru sezonul viitor la FCSB: „Am dat deja comisionul”

12:28

Papa Francisc nu și-a ascuns niciodată iubirea față de fotbal: „Un antidot la subiectivism și egoism”

11:58

Echipa lui Cristi Chivu nu mai joacă luni! Meciul Parma – Juventus a fost amânat după moartea Papei Francisc

11:25

FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paşte

11:04

„Ofensă la adresa fotbalului!” Cristi Balaj a răbufnit după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Așa să îi ajute Dumnezeu”

10:56

Mihai Stoica, uimit de un jucător de la FCSB! Mesajul postat după FCSB – CFR 3-2

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 6 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis