Război în Ucraina. “De ce au atacat rușii civilii din Ucraina?” Răspuns dur după ce copiii şi femeile fug de gloanţe

Dan Roșu Publicat: 14 martie 2022, 12:57

Comentarii
Război în Ucraina. De ce au atacat rușii civilii din Ucraina? Răspuns dur după ce copiii şi femeile fug de gloanţe

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Nu există o explicație sau justificare pentru așa ceva. Ceea ce se întâmplă aici reprezintă crime de război și crime împotriva umanității, împotriva Ucrainei și a ucrainenilor. Aceste lucruri nu pot fi explicate sau justificate!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sunt în Ucraina și nu am de gând să plec din țară. Împărtășesc aceleași sentimente cu toți ucrainenii. Vă spun sincer că aștept victoria Ucrainei în acest război. Și apoi vom începe să reconstruim țara, care va fi mai fericită și mai prosperă. Voi face toate eforturile pentru a-mi îndeplini acest țel”, a spus Ahmetov conform Forbes Ucraina.

Război în Ucraina | Cum poate fi oprit Vladimir Putin?

Rinat Ahmetov a fost un apropiat al lui Vladimir Putin. Patronul lui Şahtior a fost întrebat cum poate fi oprit Vladimir Putin. Nu a stat pe gânduri și a răspuns.

“Putem observa acțiunile comune ale țărilor din Vest la o scară fără precedent. Le sunt profund recunoscător partenerilor noștri internaționali pentru asta. Ce altceva mai pot face și ar trebui să facă? Cred că tot ce le cer Ucraina, poporul ucrainean și președintele Ucrainei.

Putin țintește toate țările care au democrație, libertate și independanță. Așa că toate țările libere din această lume sunt potențiale ținte. Dacă Ucraina împreună cu susținătorii ei nu reușesc să-l oprească pe Putin, nimeni nu știe ce va urma”, a mai spus Ahmetov.

Reclamă
Reclamă

Război în Ucraina | Rinat Ahmetov și-a pierdut peste 70% din avere!

Miliardarul Rinat Ahmetov (55 ani) și-a pierdut peste 70% din avere din cauza războiului dintre Rusia și Ucraina. Patronul lui Șahtior Donețk a primit o lovitură de miliarde de euro.

Potrivit Forbes, averea patronului lui Șahtior Donețk ar fi scăzut la doar 2 miliarde, ceea ce reprezintă o pierdere de peste 70% din averea sa, estimată la 8 miliarde de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
6:57

VIDEOCoreea de Sud – Cehia 2-1. Debut cu victorie pentru naţionala lui Son la Cupa Mondială

6:46

Recordul doborât de două ori în câteva ore la Campionatul Mondial 2026

6:33

Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale (20:30, AntenaPLAY). Spectacol la Toronto

6:15

A aflat că ratează Campionatul Mondial şi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională

5:54

Motivul incredibil pentru care pauza de hidratare a fost prelungită cu 40 de secunde la Mexic – Africa de Sud

5:41

Mexicanii vor să scrie istorie la Campionatul Mondial: “Nu avem limite”

1 Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova 2 Meciul de deschidere de la Mondial a scris istorie! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat asta 3 A plecat de la FCSB şi a semnat cu altă echipă din Liga 1: “Face pasul în primul eşalon” 4 VIDEOMexic – Africa de Sud 2-0! Gazdele Mondialului câștigă primul meci de la Mondial, în direct la Antena! 5 Programul zilei a 2-a de la Cupa Mondială! Meciurile transmise în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY 6 Plecare de la FCSB! Gigi Becali a anunţat cine părăseşte echipa lui
Citește și