Gică Hagi,în continuare marcat de cutremurele dezastruoase din Turcia: “Suntem alături de ei!”

Viviana Moraru Publicat: 11 februarie 2023, 16:38

Comentarii
Gică Hagi,în continuare marcat de cutremurele dezastruoase din Turcia: Suntem alături de ei!

Gică Hagi, în timpul unei conferinţe / Captură Antena Sport

Gică Hagi este în continuare marcat de cutremurele din Turcia. “Regele” a declarat că este cu gândul la victimele tragediei cumplite, deoarece susţine că a trăit pe propria piele un seism puternic, atât în România, cât şi în Turcia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Turcia a fost zguduită de două cutremure puternice, în dimineaţa de luni, cutremure care a produs zeci de mii de victime. Întreaga lume s-a mobilzat pentru a-i ajuta pe oamenii care au fost afectaţi de dezastrul produs.

Gică Hagi, marcat de cutremurele din Turcia

Gică Hagi este marcat de tragedia produsă în Turcia, ţară în care a evoluat şi a scris istorie la Galatasaray. “Regele” susţine că resimţit şi el un seism puternic, pe vremea când evolua la trupa din Istanbul.

În semn de solidaritate, la partida din etapa precedentă, jucătorii de la Farul au purtat tricouri speciale, după cutremurele care au devastat Turcia. Hagi a aplaudat acesta gest al conducerii clubului său.

“Nu lucrez la marketing. Nu am de unde să ştiu, nu lucrez acolo. Iniţiativa e bună, toată lumea trebuie să fim alături. Am înţeles că iar a fost… clipele pe care le trăiesc ei… şi eu am trăit, pentru că şi eu am fost în Turcia. În acea perioadă a mai fost o dată.

Reclamă
Reclamă

Am fost şi în ’70, când am avut şi noi cutremurul în România, care a fost destul de grav. Suntem alături de ei şi sperăm să se termine cât mai repede. Şi să îi ajute, pentru că statul şi toţi cei de acolo trebuie să se gândească numai la zona care s-a întâmplat şi să aibă ajutoare din toate punctele de vedere”, a declarat Gică Hagi, în conferinţa de presă premergătoare duelului cu FC Argeş.

Decizia luată de Universitatea Craiova înainte de derby-ul cu CFR Cluj: „Știința, alături de Turcia și Siria!”

Decizia luată de Universitatea Craiova înainte de derby-ul cu CFR Cluj a fost anunțată pe paginile de social media ale clubului din Bănie. Universitatea Craiova – CFR Cluj va avea loc sâmbătă, de la ora 20:00 și va putea fi urmărit LIVE TEXT pe AS.ro.

Dezastrul din Turcia și Siria a șocat întreaga planetă, iar oltenii au luat o primă decizie legată de subiect. Concret, Universitatea Craiova le va oferi acces gratuit la meciul cu CFR Cluj tuturor cetățenilor turci și sirieni. Anunțul a fost făcut pe Facebook de către craioveni.

Reclamă

„Derby-ul din această seară dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj se va disputa sub cupola solidarității față de Turcia și Siria, ca urmare a cataclismului natural ce a răpit suflete nevinovate.

În acest sens, clubul nostru a hotărât să le ofere accesul liber tuturor cetățenilor turci și sirieni la disputa din „Vulcanul” alb-albastru, ora 20:00”, se arată în postarea clubului.

Bilanțul cutremurelor din Turcia și Siria a ajuns la peste 24.000 de morți, iar situația se înrăutățește de la o zi la alta.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:31

VIDEOPorto – Tondela 2-0. „Dragonii” s-au distanțat la 7 puncte în fruntea clasamentului

23:46 19 apr.

Gâlcă pune presiune pe jucători după meciul cu Craiova: “Nu o să intre decât cei care pot să alerge”

23:39 19 apr.

Nicușor Bancu nu s-a mai ascuns după Craiova – Rapid 1-0: „Vrem ca în acest an să câștigăm titlul”

23:35 19 apr.

VideoSărbătoare în Bănie: Vladimir Screciu, „șef de galerie” după Univ. Craiova – Rapid 1-0

23:32 19 apr.

Problema de care Filipe Coelho s-a lovit după meciul cu Rapid: “Este treaba clubului”

23:14 19 apr.

„Sunt supărat pe mine”. Olimpiu Moruțan, la pământ după Univ. Craiova – Rapid 1-0: „Nu mai avem șanse la titlu”

1 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 2 De ce nu a primit Rapid licența UEFA. Explicaţia lui Victor Angelescu 3 Uluitor! O echipă a retrogradat și trei cluburi de sub ea au fost salvate. Cum a fost posibil 4 Starul lui Bayern Munchen “s-a rupt” şi ratează Campionatul Mondial 2026 5 Anunţul celui pe care Gigi Becali vrea să îl aducă la FCSB: “O să purtăm o discuţie” 6 Singurul român care va juca la Cupa Mondială din 2026: „Țara asta ne-a oferit libertate!”
Citește și