Închide meniul

Ironia lui Mihai Stoica după ce l-a văzut pe Răzvan Burleanu în tribune la Brazilia – Elveția: “Asta trebuie să facem ca să-i batem!”

Alexandru Ivan Publicat: 28 noiembrie 2022, 20:59

Comentarii
Ironia lui Mihai Stoica după ce l-a văzut pe Răzvan Burleanu în tribune la Brazilia – Elveția: Asta trebuie să facem ca să-i batem!

Mihai Stoica, într-o conferință de presă / Hepta

Mihai Stoica a avut o reacție ironică după meciul Brazilia – Elveția 1-0, din grupa G de la Campionatul Mondial din Qatar 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elveția, adversara României din preliminariile EURO 2024, s-a ținut tare în fața Braziliei. A fost nevoie de o execuție superbă a lui Casemiro ca elvețienii să se vadă învinși. MM Stoica crede că România nu are nicio șansă în fața naționalei din Țara Cantoanelor.

Mihai Stoica, reacție ironică după Brazilia – Elveția

Mihai Stoica, ironic, susține că singura șansă a României în fața Elveției ar fi să joace în șorturi albastre, ca echipamentul nostru să fie similiar cu cel al Braziliei.

“Ca să batem Elveția, trebuie să ne punem șorturi albastre. În rest, stăm bine pe culori!”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

În urma victoriei cu Elveția, Brazilia s-a calificat matematic în optimile Campionatului Mondial din Qatar.

Imagini fabuloase cu Răzvan Burleanu la meciul Brazilia – Elveţia

Preşedintele FRF a urmărit partida dintre Brazilia și Elveția din tribunele Stadionului 974 din Doha. În momentul intonării imnului Braziliei, Burleanu a fost surprins de camerele TV lângă două legende ale cele mai titrate naţionale. Conducătorul fotbalului românesc a stat lângă Roberto Carlos şi Cafu.

Răzvan Burleanu a apărut pe transmisie extrem de fericit. Şeful FRF a zâmbit îndelung, în timp ce legendele Selecao aveau o postură solemnă la imn. La meci a asistat şi selecţionerul României, Edi Iordănescu. Acesta a venit să o „spioneze” pe reprezentativa Elveţiei.

Reclamă

Edi Iordănescu promite că va califica România la EURO 2024

Iordănescu le-a promis românilor că va califica naționala la un Campionat European. Următoarea șansă este la EURO 2024. Preliminariile pentru turneul final din Germania vor avea loc anul viitor. România este în grupă cu Elveția, Kosovo, Israel, Belarus și Andorra.

Le dau un mesaj de încredere, de putere, însă le-am transmis (n.r. în vestiar) că abia din martie lupta începe pentru noi. Ei au datoria mare ca să se întoarcă la cluburi, să dea totul, să se bată pentru locurile lor.

Primesc foarte multe semne pozitive. Simt o altă stare de spirit, simt o altă încredere. Simt că grupul începe să se adune. Eu le văd şi încrederea mea creşte. Am venit cu încredere atunci când am fost apelat, am venit cu toată puterea, cu toată forţa şi garantez că voi da totul pentru echipa naţională. Am speranţa argumentată că vom fi la Campionatul European.

În primul rând ne lipseşte unitatea din jurul echipei. Cred că dacă toţi care iubim echipa naţională am contribui mai mult şi am fi mai înţelegători că nu mai suntem unde am fost, dar încercăm să revenim, am avea şanse mai mari să răzbim. Încercăm să trecem peste orice fel de obstacol. Am încrederea mare că vom fi împreună la turneul final, ne-a lipsit atât de mult şi ne lipseşte foarte mult!„, a declarat Edi Iordănescu la conferinţa de presă de după Moldova – România 0-5.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:08
LIVE SCORECarlos Alcaraz – Novak Djokovic se joacă ACUM. Duel istoric în finala de la Australian Open
11:02
Fostul coleg din atac al lui Adrian Mutu, demis din Serie A. Bilanțul său a fost dezastruos
10:16
FCSB, părăsită de suporteri. Se prefigurează un record negativ de asistență la meciul cu Csikszereda
10:03
Ultimul transfer al lui Mihai Rotaru vrea campionatul cu Universitatea Craiova: “Am revenit cu drag”
9:46
Ce sacrificiu! Jucătorul lui Liverpool și-a pierdut tatăl, s-a întors mai devreme la echipă și a marcat
9:35
Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro!
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 3 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 4 FCSB poate da lovitura! Jucătorul care i-a spus inițial “nu” lui Becali și-a dat acordul pentru transfer 5 Trei transferuri la FCSB. Anunţul lui Elias Charalambous: “Unul e aproape să semneze” 6 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora”
Citește și