„Rooo-mâ-niiii-aaa!” Momentele care-l emoționau cel mai tare pe Gică Popescu! Gică Hagi, mesaj de Ziua Națională

De Antena Sport
Publicat: 1.12.2021, 10:22

Discursul lui Hagi, după ce Farul s-a calificat dramatic în playoff

Discursul lui Hagi, după ce Farul s-a calificat dramatic în playoff

Hepta

Popescu susține că cele mai emoționante momente, pentru el, erau atunci când tot stadionul scanda „Rooo-mâ-niiii-aaa!”.

Reclamă

LA MULȚI ANI, ROMÂNIA!

„Pentru mine, România este țara în care am crescut și care ne-a format ca jucători și ca oameni. Țara pentru a cărei echipă națională am fost mândru să port tricoul tricolor în 115 meciuri și la 5 turnee finale de Campionat Mondial și European.

Reclamă

Deși eu și colegii mei am jucat la echipe mari ale fotbalului european și am câștigat cupe continentale, am spus că echipa națională a fost vitrina de lux a carierelor noastre. Simțeam o emoție și o motivare teribile când zeci de mii de oameni scandau „Rooo-mâ-niiii-aaa!”. Totodată, am fost mândru să coordonez din partea Guvernului operațiunile EURO 2020, gândindu-mă că o fac pentru țara mea.

La Mulți Ani, România!„, a scris Gică Popescu pe rețelele de socializare.

Gică Hagi, mesaj de Ziua Națională

Unul dintre cei mai cunoscuți români, din lume, Gică Hagi, a avut și el un mesaj de Ziua Națională.

România suntem toți și fiecare dintre noi poate face ceva pentru a înălța drapelul cât mai sus pe culmile succesului, indiferent de domeniu.

La mulți ani, români!🙌
La mulți ani, România! 🇹🇩„, a fost și mesajul lui Hagi.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
9:43

„Nu-mi lipseşte deloc tenisul”. Rafael Nadal, reacţie fermă după ce a fost premiat la Gala Premiilor Laureus

9:34

„Lui Mircea Lucescu îi place”. FRF vrea să-l naturalizeze pe Juri Cisotti. Singurele condiţii puse

9:07

Ce a spus Mihai Rotaru despre Mirel Rădoi, după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo

8:55

Lotul lărgit al României pentru Campionatul Mondial de hochei pe gheață, Divizia I/A

8:53

Amenzi uriaşe şi interdicţii pe stadion, după Dinamo – Universitatea Craiova 0-2. Anunţul Jandarmeriei

8:41

Pe ce loc se află FCSB în topul mondial al cluburilor. E singura echipă din România din primele 100

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 4 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s