Bogdan Stoica, victorie uriașă în gala Glory 89, live în AntenaPLAY. Revenire de senzație, după 9 ani

De Antena Sport
Publicat: 7.10.2023, 23:33

Bogdan Stoica, victorie uriașă în gala Glory 89

Bogdan Stoica, la finalul luptei cu Luis Tavares

Bogdan Stoica a obținut o victorie uriașă în gala Glory 89, competiție ce a fost transmisă exclusiv în AntenaPLAY, sâmbătă seară.

Stoica l-a învins pe Luis Tavares, decizia celor cinci arbitri fiind unanimă. ”Bad Boy” din București a dominat clar primele două reprize, dar a obosit în cea de-a treia.

Bogdan Stoica, victorie uriașă în gala Glory 89, live în AntenaPLAY

Chiar și așa, românul a obținut o victorie extrem de importantă, care îi poate aduce în viitorul apropiat alte lupte în circuitul Glory, acolo unde a revenit sâmbătă, după 9 ani. Ultima gală fusese în 2014, Glory 17.

Un alt român prezent în gala din Bulgaria, Eduard Gafencu, a fost învins fără drept de apel de reprezentantul gazdelor, Hristov.

Lovitura care l-a făcut praf pe Badr Hari, în Glory 89

Badr Hari a primit o lovitură incredibilă din partea lui Uku Jurjendal, în lupta transmisă exclusiv în AntenaPLAY, din gala Glory 89, din Bulgaria.

Spre finalul primei reprize, celebrul luptător marocan a fost trimis la podea cu o lovitură de dreapta uriașă aruncată de estonian.

Ajuns la 38 de ani, Badr Hari și-a revenit cu greu după lovitura de dreapta încasată și a fost numărat de două ori pe finalul primei reprize.

Marocanul nu a avut reacție nici în debutul reprizei secunde și a mai fost numărat în două rânduri. Conform regulamentului, arbitrul a oprit lupta pierdută prin TKO de bunul prieten al lui Cristiano Ronaldo.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

22:46 Alex Mitriţă, hat-trick fabulos prin care îi forţează mâna lui Edi Iordănescu! Prima reacţie după ce l-a „distrus” pe Gică Hagi 22:29 Probleme pentru FC Porto! Sediul clubului a fost percheziţionat! 13 persoane sunt puse sub acuzare 22:10 Şefii lui Dinamo „aruncă” cu bani înaintea barajului cu Csikszereda! Primă uriaşă promisă pentru salvarea de la retrogradare 22:09 Louis Munteanu, „coşmarul” Universităţii Craiova! Cifre incredibile ale atacantului de 21 de ani împotriva oltenilor 22:05 Farul – Universitatea Craiova 3-3. Mitriţă, eroul oltenilor! Hat-trick cu care oltenii au revenit de la 0-3. Dezastru pentru Hagi 21:37 Faza serii, după ce Universitatea Craiova l-a omagiat pe Ion Oblemenco. Ce s-a întâmplat cu un tricou cu chipul legendei 21:24 NEWS ALERTDan Şucu a bătut palma cu noul antrenor al Rapidului! Când va fi făcut anunţul oficial. Lovitură de proporţii dată de giuleşteni 20:45 FotoFosta iubită a „Prinţului” Cristea a ieşit la plajă şi i-a înnebunit pe italieni: „Incredibil de frumoasă!” 20:17 Veste uriaşă pentru Simona Halep! Anunţul primit cu două luni înaintea Jocurilor Olimpice de la Paris 19:57 PAOK – Panathinaikos LIVE VIDEO (miercuri, 20:00, AntenaPLAY). Răzvan Lucescu continuă războiul pentru titlul din Grecia Vezi toate știrile