Ce a scris presa din Olanda după victoria formidabilă obţinută de Benny Adegbuyi în faţa lui Badr Hari

De Antena Sport
Publicat: 20.12.2020, 9:04

Ce a scris presa din Olanda după victoria formidabilă obţinută de Benny Adegbuyi în faţa lui Badr Hari

Profimedia

Badr Hari a fost învins de Benny

Victoria lui Benny Adegbuyi i-a luat prin surprindere şi pe jurnaliştii olandezi. ”Badr Hari a pierdut în mod surprinzător în faţa lui Benny Adegbuyi, încheind lupta cu nasul spart. La revenirea în ring, marocanul nu a putut să îl învingă pe român. Meciul a fost controlat de Badr în primele două runde, dar a treia repriză a mers foarte prost pentru el”, au scris cei de NOS.

Reclamă

Hari a fost surprins de câteva lovituri dure. Dacă după prima şi-a revenit destul de repede, a doua l-a umplut de sânge şi l-a ţintuit la podea. Acesta a fost deznodământul primului meci în care Badr a luptat de la înfrângerea cu Rico Verhoeven din 2019”, au mai scris olandezii. 

Reclamă

Mesajul lui Benny, după ce l-a făcut KO pe Badr Hari și i-a rupt nasul

Benny Adegbuyi l-a făcut K.O. pe marele Badr Hari, căruia i-a spart nasul în repriza a treia a duelului de la Glory 76. Românul avea nevoie de un K.O pentru a câştiga lupta cu celebrul marocan, primele două reprize fiind câştigate de adversar.

Mă simt grozav. A fost dramatic, dar la final de zi am zis că sunt puternic. Am ştiut că va începe în forţă. Am făcut o greşeală şi m-a pus la pământ. Ştiam că dacă rămân aşa el va pica.

Când i-am dat un upercut, loviturile erau foarte puternice. Antrenorul mi-a spus să încerc să îl fac KO. Cred că i-am rupt nasul, dar este o luptă. Îi mulţumesc că a acceptat să lupte cu mine. Este mai bun, dar eu am câştigat.

Hai, România. Le mulţumesc tuturor celor care au urmărit meciul. Lasă-mă să mă bucur de victorie, vedem după aceea despre meciul cu Rico (Rico Verhoeven)„, a spus Benny, după luptă.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
12:07

Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență

12:02

Clubul Estoril onorează 40 de ani de la prima victorie a lui Ayrton Senna în Formula 1

11:40

Lionel Messi vrea să joace la World Cup 2026. A fost dat de gol de Luis Suarez

11:20

„Nu spun ca să atrag atenția”. Ilie Dumitrescu, mesaj ferm înainte de FCSB – CFR Cluj

11:03

Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China

10:52

„Poate Real Madrid să întoarcă scorul cu Arsenal?” Specialiștii englezi au dat verdictul: „De asta au nevoie”

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas