Închide meniul

A luptat matol în gala UFC 253. ”Am băut o sticlă întreagă, am dormit două ore și jumătate!”

Cătălin Oprișan Publicat: 1 martie 2021, 19:08

Comentarii
A luptat matol în gala UFC 253. ”Am băut o sticlă întreagă, am dormit două ore și jumătate!”

Pe vremea când nu bea înainte de meci, Costa (stânga), se distra în ring. Aici va fi victorios la capătul meciului cu Yoel Romero

”Nu puteam dormi din cauza crampelor de la picioare. Am zis să beau ceva, să mă liniștesc. Vin. Mult vin. O stilcă întreagă ca să mă ia somnul. Am tras un pahar, n-a mers, nimic! Două pahare, nimic! Jumătate de sticlă, la fel! Finalmente, toată! Îmi aduc aminte că lupta a fost la ora nouă de dimineață, iar cei de la UFC ne-au spus să ne trezim la cinci, ca să ne pregătim și să mergem la sală. La 2.30 abia m-am culcat. Am dormit doar două ore și jumătate”, face Pablo Costa rezumatul duelului său cu Israel Adesanya, din 27 septembrie 2020, din gala UFC 253.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La Abu Dhabi, nigerianul-neozeelandez l-a învins pe cel care avea, până atunci, 13 victorii. ”Da, am fost matol, mahmur, cum vreți să-i spuneți! Vina mea, nu acuz pe nimeni! Luptă de titlu mondial și eu eram adormit, nu puteam sta în picioare. Foarte calm, deși nu trebuia să fiu așa”, mai spune el, în timp ce adugă că l-au deranjat glumele și provocările cu tentă sexuală ale oponentului său. 

”Următoarea mea luptă este pe 17 aprilie, contra fostului campion Robert Whittaker, dar eu mă gândesc numai la revanșa cu Adesanya”, a mai adăugat Costa. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:11 21 aug.
Rapid îl vrea pe Vladislav Blănuţă! Giuleştenii încearcă două mari lovituri pe piaţa transferurilor
23:59
Fenerbahce – Benfica 0-0 şi Basel – Copenhaga 1-1. Bodo/Glimt, scorul serii! Rezultatele din play-off-ul UCL
23:36
Verdictul lui Mihai Stoica înaintea meciului Aberdeen – FCSB! Când crede că se va decide calificarea
23:02
Ce a spus antrenorul lui Aberdeen despre FCSB înaintea meciului tur împotriva campioanei României!
22:30
VIDEOBernadette Szocs şi Eduard Ionescu s-au calificat în semifinale la dublu mixt, la Europe Smash – Sweden 2025!
21:36
Ce număr va purta Mamadou Thiam la FCSB! Mihai Stoica: “Ni l-am dorit de foarte mult timp”
1 Ce jucător dispare de pe lista FCSB-ului pentru a-i face loc lui Mamadou Thiam. Anunţul lui Gigi Becali 2 Gigi Becali a confirmat transferul lui Mamadou Thiam la FCSB: “L-am luat”. Câţi bani a plătit în schimbul lui 3 Răzvan Burleanu, prima reacţie după scandalul de la tragerea la sorţi din Cupă: “Vina a fost recunoscută” 4 Destinaţie surpriză pentru Ianis Hagi. Cu ce echipă negociază şi ce salariu uriaş ar putea încasa 5 Anunțul momentului pentru Dinamo! Răzvan Burleanu a dat vestea: “N-ați avut o poziție oficială” 6 Gigi Becali, noi detalii despre transferul lui Thiam la FCSB. Cum l-a convins pe Gheorghiţă să plece: “Vrea apartament”
Citește și