Andrei Stoica, victorie în Singapore. Românul l-a învins la decizie pe Hercule al Greciei

Florian Ceafalău Publicat: 22 aprilie 2022, 18:32

Andrei Stoica, victorie în Singapore în fața lui Giannis Stoforidis. Cei doi au luptat timp de 3 reprize de 3 minute.

ONE

Andrei Stoica, victorie în Singapore după un meci dur cu Stoforidis. Grecul este unul dintre cei mai buni luptători greci de kickboxing, având înainte de meci un palmares de 22 de victorii și doar 5 înfrângeri.

Stoforidis nu este strâin de români. Acesta l-a învins pe Dorin Robert în 2013, la decizie. Un an mai târziu a fost făcut KO de Moroșanu într-o gală Superkombat la Constanța.

Andrei Stoica, victorie ”split decision” în Singapore

Mister KO a controlat în mare parte meciul. Românul l-a trimis la podea pe grec în runda a doua, după un croșeu de stânga. Chiar dacă Stoforidis a avut o rundă a treia bună, nu a fost de ajuns. Stoica a fost declarat câștigător de către arbitri.

Pentru luptătorul român este a treia victorie în promoția asiatică ONE, una dintre cele mai tari din lume. Stoica i-a mai învins pe Anderson Silva și pe Ihrahim El Bouni, pierzând cu Tarik Khbabez și Roman Kryklia.

Andrei a cerut revanșa cu Kryklia, cel care l-a învins în meci de titlu mondial.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

19:54 Englezii nu îi dau României nicio şansă la EURO 2024! Verdict dur pentru grupa „tricolorilor” 19:11 CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie 18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în scandalul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” 17:42 Dani Alves şi Robinho, desfiinţaţi de un fost coechipier: „Dacă îi făceau asta fiicei mele, nu mai eram la interviu acum” 16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei 16:43 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 28 martie Vezi toate știrile
Gala de MMA Hexagone 14 este LIVE azi în AntenaPLAY de la ora 21:30
FIGHT • 10 feb., 21:20
Gala de MMA Hexagone 14 a fost în AntenaPLAY. Un român luptă în Franța
Înfrângere dureroasă pentru Diana Belbiță! Adversara i-a fracturat mâna la finalul primei runde
FIGHT • 4 feb., 18:13
Tragere la sorți incredibilă a turneului la grea! Doi prieteni vor trebui să lupte între ei
FIGHT • 31 ian., 14:34
Tragere la sorți incredibilă a turneului la grea din Glory! Doi prieteni vor trebui să lupte între ei
Schimbare de adversar pentru Benny! Se bate cu un turc suspendat pentru dopaj în urmă cu 2 ani
FIGHT • 29 ian., 16:05
Gala de box Fight Nation este LIVE VIDEO în AntenaPLAY, duminică 28 ianuarie de la 22:00
Fight • 28 ian., 21:55