Benny Adegbuyi a sărbătorit cu tort şi şampanie! Familia şi prietenii l-au aşteptat la aeroport. "Vă iubesc pe toţi!"

Antena Sport Publicat: 20 decembrie 2020, 20:28

Comentarii
Benny Adegbuyi a sărbătorit cu tort şi şampanie! Familia şi prietenii l-au aşteptat la aeroport. "Vă iubesc pe toţi!"

Benny Adegbuyi, surprins de primirea făcută de rude şi prieteni

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Benny Adegbuyi abia a aşteptat să revină în ţară după victoria carierei. "Pentru asta am făcut atâtea sacrificii", a spus luptătorul român. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Benny Adegbuyi a sărbătorit cu tort şi şampanie 

Benny a fost aşteptat de familie şi apropiaţi. După ce a scăpat de ochii presei, luptătorul a sărbătorit în parcarea aeroportului. Rudele i-au adus tort şi au desfăcut şampania.

"Acasă, abia aşteptam acest moment! Vă mulţumesc pentru primire. Mândru să vă reprezint. Sus, România!", a scris Benny, lângă clipul postat pe contul său de Facebook.

De acum, Benny a scăpat de grija cântarului. Vrea să mănânce cozonaci şi bucate tradiţionale de Crăciun. Dar mai ales vrea să doarmă.

Reclamă
Reclamă

"Sunt rupt. Am dormit doar două ore. Abia la 4.30 am adormit. Mă bucur pentru victorie şi pentru că am ajuns acasă. Cred e cea mai răsunătoare victorie a unui român, contra unui fost campion K1, o legendă vie. Mă bucur că am reuşit să ridic tricolorul sus

Telefonul mi-a luat-o razna după meci. Instagramul şi Facebook-ul s-au blocat. Mă bucur pentru cei care sunt alături de mine", a spus Benny.

Benny Adegbuyi, dezamăgit de Badr Hari

Marocanul l-a dezamăgit pe Benny cu atitudinea superioară.

Reclamă

"La final, aţi văzut cum era de supărat. Stilul lui, puţin mai arogant, dar nu mai contează. Nu pot să zic idol, dar într-adevăr mă uitam la finalele lui din Japonia, mă trezeam noaptea.

Rico (n.r. Verhoeven) m-a sunat şi înainte, şi după meci. Mi-a spus că e mândru de victoria mea. Ne-am ajutat de multe ori, el m-a ajutat şi la acest meci. Urmează să aibă şi el meci, apoi probabil că ne vom bate pentru centură. Asta e frumuseţea sportului. Astăzi eşti partener, mâine, adversar.

I-am dat-o peste nas (n.r. lui Badr Hari), eu sunt român puternic. Evident, că m-am aşteptat. Ştiam că sunt puternic", a mai spus Benny.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:59

Rapid, gata să dea o nouă lovitură financiară de proporții! Dan Șucu poate încasa peste un milion de euro

16:56

Fostul jucător de la FCSB şi Dinamo, mutare surprinzătoare! Cu ce echipă a semnat

16:39

Ofertă de 500.000 de euro pentru jucătorul FCSB-ului. Ar putea fi coleg cu un alt român

16:38

Misiune infernală pentru Nuno Campos în startul primului sezon la Dinamo! “Câinii”, program plin de derby-uri!

16:27

Unde se joacă derby-ul dintre Dinamo – FCSB, meci programat în etapa 8 în septembrie

16:21

Ce se întâmplă cu Mamadou Thiam, după plecarea de la FCSB. Clubul care i-a închis ușa în nas: „Nu se pune problema”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”
Citește și