Biletul de 2.700.000 de dolari câștigat weekend-ul acesta vine din SUA, acolo unde un parior a dat lovitura.
Este vorba despre celebrul rapper Drake. Americanul a pariat pe meciul de MMA dintre Israel Adesanya și Alex Perreira. Cei doi s-au bătut pentru titlul de campion în UFC.
Drake este cunoscut ca un împătimit al pariurilor sportive. De altfel, averea uriașă îi permite să facă pariuri de sute de mii de dolari. Acesta are o valoare estimată de 250 de milioane de dolari.
La eveniment a fost prezent și Donald Trump, celebrul afacerist fost președinte al SUA. Acesta a apreciat KO-ul spectaculos reușit de Adesanya.
Biletul de 2.700.000 de dolari câștigat weekend-ul acesta
Drake a pariat că se întâmplă două lucruri la meciul dintre Adesanya și Perreira. Prima cotă a fost că Adesanya va ieși învingător, iar a doua că acesta va câștiga prin KO/TKO.
Pariul a fost unul riscant, având în vedere că Perreira l-a făcut KO pe Adesanya anul trecut, și mai are în palmares alte două victorii pe reguli de kickbox.
Totuși, destinul le-a zâmbit și lui Adesanya, lui Drake. Acesta a câștigat prin KO în runda a doua iar rapperul a câștigat 2,7 milioane de dolari, cu 900.000 de dolari pariați.

- Manny Pacquiao se întoarce în ring, la 46 de ani! Filipinezul a anunţat cu cine se va lupta
- Oleksandr Usyk e noul “rege” al greilor din box
- Volodimir Zelenski l-a felicitat pe Oleksandr Usyk, după victoria uriaşă cu Tyson Fury: “Nu vom renunţa niciodată la ceea ce este al nostru”
- Tyson Fury a făcut scandal după eşecul cu Oleksandr Usyk: “Arbitrii i-au făcut lui Oleksandr un cadou de Crăciun”. Răspunsul ucraineanului
- Oleksandr Usyk l-a bătut din nou pe Tyson Fury şi şi-a păstrat centurile mondiale la categoria grea