Închide meniul
VIDEO

Gladiatorul Ristea a luptat în Glory. A pierdut la limită, decizie împărțită a arbitrilor. Gala a fost în AntenaPLAY

Antena Sport Publicat: 19 august 2023, 20:47 / Actualizat: 20 august 2023, 0:41

Comentarii
Gladiatorul Ristea a luptat în Glory. A pierdut la limită, decizie împărțită a arbitrilor. Gala a fost în AntenaPLAY

Gladiatorul Ristea a luptat în Glory. A pierdut la limită, decizie împărțită a arbitrilor

Gladiatorul Ristea a luptat în Glory. Românul a debutat la cel mai înalt nivel în kickboxing dar a avut parte de o seară dificilă. Glory 87 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După o carieră de peste 50 de meciuri la profesioniști, Ristea a ajuns în Glory. Românul a luptat în gala din Rotterdam, Olanda, cu sârbul Nikola Filipovic. Din păcate, Ristea a debutat cu stângul în Glory. Lista înfrângerilor românești în această promoție este destul de lungă în ultima perioadă. Caliniuc, Benny, Gafencu și Orza au piedut și ei în Glory în ultimele luni.

Video cu lupta “Gladiatorului” Ristea la Glory 87

Gladiatorul Ristea a luptat în Glory! Arbitrii au dat o decizie împărțită

Ristea a început puternic meciul, cu multe lovituri de pumn la corp. Acesta i-a pus probleme mari lui Filipovic în prima rundă. De altfel, 4 dintre cei 5 arbitri i-au dat prima repriză lui Ristea.

În runda a doua, sârbul a fost cel care a avut momente mai bune. La final, 4 din cei 5 arbitri i-au dat runda a doua lui Filipovic. Și runda a treia a fost la fel de disputată. Cei doi sportivi, vizibil obosiți, s-au lovit până la gongul final. Din păcate, sârbul a avut câștig de cauză la decizie.

Reclamă
Reclamă

Următorul român care va lupta în Glory este Sorin Căliniuc. Acesta va da piept cu Stoyan Koprivlenski, chiar la bulgar acasă. Glory va organiza prima gală în Bulgaria, în Burgas, pe 7 octombrie.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 13 feb.
După scandalul legat de golul anulat incredibil, Gicu Grozav a acuzat un penalty neacordat: “Fault clar, 100%”
23:55 13 feb.
Pedeapsa uriaşă care îl aşteaptă pe Radu Petrescu după dezastrul de la Ploieşti. Verdictul specialistului
23:33 13 feb.
Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş!
23:26 13 feb.
Atac total după golul anulat de Radu Petrescu: “Domnul Vassaras trebuie să-și dea demisia”
23:23 13 feb.
Scandal după Petrolul – FC Argeş! Arbitrii meciului, înjuraţi pentru golul anulat uluitor: “Puşcărie”!
23:00 13 feb.
Uluitor! Dani Coman a scos un jucător din interviu după golul anulat incredibil: “Dă-i, bă, drumul la vestiar”
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 4 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 5 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă 6 Gigi Becali va exploda! Delegări incredibile la meciul Craiova – FCSB
Citește și