McGregor vs Poirier, duminică dimineața! Cei doi aproape s-au luat la bătaie la conferința de presă

De Florian Ceafalău
Publicat: 9.07.2021, 13:16

Conor McGregor și Dustin Poirier au avut o conferință de presă explozivă. Cei doi aproape s-au luat la bătaie după ce s-au amenințat și jignit de mai multe ori.

McGregor vs Poirier, duminică dimineața!

McGregor vs Poirier, duminică dimineața! Meciul al treilea dintre cei doi se anunță unul extrem de interesant. Fiecare are o victorie prin KO în palmares în fața celuilalt. Ultima confruntare a fost în ianuarie, când Poirier l-a făcut KO în runda a doua. La acel meci, Conor a avut o atitudine foarte prietenoasă, lucru ce nu i-a stat în caracter în întreaga carieră.

Lucrurile s-au întors la acest meci. McGregor a redevenit personajul agresiv și a promis că Poirier va părăsi arena pe targă. În replică, Poirier a declarat că nu îl mai afectează astfel de declarații.

McGregor vs Poirier, duminică dimineața! Lupta începe în jur de ora 07:00

Meciul dintre McGregor și Poirier are loc duminică dimineața, în jurul orei 07:00 ora României. Cei doi vor lupta în unul dintre cele mai anticipate meciuri din istorie. Președintele UFC, Dana White, a declarat că a fost bătut recordul de PPV-uri vândute în săptămâna dinaintea meciului. De altfel, acesta i-a sfătuit pe fani să cumpere din timp meciul pentru a nu avea surprize duminică dimineața.

Fanii UFC-ului din România au avut parte și de o surpriză înainte de acest meci. Luptătorul român de MMA Ion Pascu a făcut parte din echipa alături de care s-a pregătit McGregor. Irlandezul a postat în urmă cu câteva zile o imagine cu cei care l-au ajutat la antrenamente în ultimele 6 săptămâni. Printre ei se află și Ion Pascu, luptătorul care tocmai ce vine după o victorie prin KO în gala HEROES Fight League din luna mai.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Negumereanu luptă iar în UFC
FIGHT • 5 oct., 10:33
Negumereanu luptă iar în UFC! Adversarul are 15 victorii prin KO
Benny vs Ben Saddik
FIGHT • 9 sept., 18:20
Benny vs Ben Saddik, revanșa! ”Aștept momentul ăsta de 2 ani. A venit ziua revanșei”
Anunțul făcut de Badr Hari
FIGHT • 7 sept., 10:36
Anunțul făcut de Badr Hari la câteva ore după ce și-a luat un KO greu de privit!
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
CFR Cluj, la 48 de ore de depunctare! Campioana României trebuie să plătească, de urgență, un sfert de milion de euro. Emoții uriașe pentru Dan Petrescu
1
17
oct.
23:08
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Dan Petrescu, fără reacție după a doua înfrângere a campioanei în Liga 1: „Nu ne putem plânge nici de arbitru, nici de vreme!” Avertisment pentru jucători: „O să am o discuție și cu ei!”
17
oct.
23:03
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Mihai Iosif voia să îl învingă pe Dan Petrescu cu scorul său favorit: „Îmi doream 1-0!” Declarații „marcă înregistrată” înaintea derby-ului cu Dinamo: „Leul rănit va da totul pentru a supraviețui!”
17
oct.
22:46
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Ciprian Deac, discurs manifest: „Trebuie să ne dăm două palme și să ne trezim!” Declarație savuroasă: „Am fost de mic rapidist, nu pot să șterg cu buretele!”
17
oct.
22:42
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Adrian Bălan a fost eroul giuleștenilor: „Așa ar trebui să facem în toate meciurile!” Ce a spus de derby-ul cu Dinamo
17
oct.
22:25
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Giuleștenii au făcut spectacol la Mioveni! Adrian Bălan, omul meciului. Dan Petrescu, al doilea eșec în Liga 1 pe banca campioanei
17
oct.
22:23
Rapid – CFR Cluj | Adrian Bălan, one-man show la Mioveni! Atacantul a reușit o „dublă” de senzație împotriva campioanei României
17
oct.
22:15
Rapid – CFR Cluj | Reacția lui Dan Petrescu, după ce Rapid a marcat al doilea gol. Antrenorul campioanei a făcut “revoluție” în echipă. Alibec, scos la pauză
17
oct.
21:41
Dennis Man, pus la zid în Italia: „Păcătuiește prin egoismul excesiv!” Fanii au huiduit-o pe Parma după remiza cu Monza
17
oct.
21:25
„Este șocant!” Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK Salonic a ratat victoria deși a avut 4-1 la pauză: „În final trebuia să fim mai nenorociți!”
17
oct.
20:33
UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | Flavius Stoican, mesaj clar pentru Adrian Mititelu: „E supărare! Este într-adevăr mult de muncă!”