Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute

De Florian Ceafalău
Publicat: 23 octombrie 2021, 23:32

Negumereanu își distruge adversarul în gala UFC ce a avut loc în Las Vegas, SUA. Aceșta a câștigat prin TKO.

Nicolae Negumereanu a reușit o victorie incredibilă în gala UFC ce a avut loc în Las Vegas, SUA.

UFC

Negumereanu își distruge adversarul din UFC în mai puțin de 2 minute prin TKO. Românul nu i-a dat nicio șansă lui Ike Villanueva, și l-a făcut KO în prima repriză. Americanul a acuzat la finalul meciului mai multe lovituri ilegale din partea lui Negumereanu, în spatele capului, dar reluarile arată că victoria a fost una corectă din partea lui Nicolae.

Luptătorul român ajunge astfel la a doua victorie consecutivă în UFC, acolo unde are un palmares general de 2 victorii și 1 înfrângere. Negumereanu este primul român ce a câștigat vreodată un meci în cea mai tare promoție de MMA. Pe lângă Negumereanu, și Diana Belbiță a reușit un o victorie în celebra promoție.

Negumereanu își distruge adversarul din UFC

Imediat după meci, Negumereanu a declarat că planul său a fost să îl ducă jos pe adversar, dar se bucură că a reușit un TKO în picioare. ”Loviturile mele au fost pe lateral, nu au fost ilegale, așa cum a spus adversarul. Mă bucur că am reușit să câștig acest meci”, a spus Negumereanu după meci.

Românul urcă astfel în ratingul UFC la categoria grea. Pentru Negumereanu, 2022 poate fi un an uriaș, în care poate întâlni un nume mare al divizie HW din UFC.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Superstarul Teofimo Lopez și-a pierdut centurile în fața lui Kambosos
FIGHT • 10:20
Șoc în lumea boxului! Superstarul Teofimo Lopez și-a pierdut centurile în fața lui Kambosos
”Bombardierul” Pascu luptă pentru centură la aproape 40 de ani
FIGHT • 7 nov., 13:02
The Expendable de România. ”Bombardierul” Pascu luptă pentru centură la aproape 40 de ani
Jake Paul vs Tommy Fury! Meciul a fost stabilit pentru 18 decembrie
FIGHT • 31 oct., 11:16
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
22:40 Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Florin Tănase, convins că i-a scos pe olteni din lupta pentru titlu. Cum s-a contrat cu un reporter: „Care greşeli?”. Ce a spus despre schimbarea antrenorului 22:36 Ce pedepse riscă PAOK după ce ultrașii au adus haosul pe finalul meciului cu Aris. Imagini incredibile sub privirea lui Răzvan Lucescu 22:31 Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | „Azi mi-am luat revanşa!” Andrei Cordea, în culmea fericirii după golul crucial + Andrei Dumiter, mesaj clar pentru Toni Petrea: „Sper să prind tricoul şi să nu-i mai dau drumul” 22:05 VIDEOIncidente grave în PAOK – Aris, sub ochii lui Răzvan Lucescu. Fanii au făcut un scandal monstru! Update: meciul s-a încheiat 22:05 Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Meci nebun pe „Ion Oblemenco”! Toni Petrea l-a învins pe Laurenţiu Reghecampf. Andrei Cordea, eroul roş-albaştrilor. Gol URIAŞ în prelungiri! 21:55 LIVE SCOREReal Madrid – Sevilla 1-1 şi Napoli – Lazio 3-0 se joacă acum! Show total în Cadiz – Atletico Madrid 1-4. Chelsea – Manchester United 1-1. Toate meciurile tari sunt AICI 21:40 Universitatea Craiova – FCSB | Laurenţiu Reghecampf, pe modelul Gigi Becali! Antrenorul oltenilor şi-a „recunoscut” greşeala şi a făcut trei schimbări la pauză 20:52 Universitatea Craiova – FCSB | Andrei Dumiter, „pariul câştigător” al lui Toni Petrea! Preferatul lui Gigi Becali l-a lăsat pe bancă pe Constantin Budescu şi a marcat un gol crucial în derby 20:10 VIDEOMarius Şumudică, un car de nervi în Yeni Malatyaspor – Galatasaray 0-0! Antrenorul român a fost eliminat în minutul 90+7 după un scandal monstru 20:06 Anamaria Prodan nu îl iartă pe Gigi Becali. Reacţie acidă când a fost întrebată de oferta lui Arsenal pentru Ianis Stoica: „Îl căutau oamenii la palat sau la stână?”