Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute

Florian Ceafalău Publicat: 23 octombrie 2021, 23:32

Nicolae Negumereanu a reușit o victorie incredibilă în gala UFC ce a avut loc în Las Vegas, SUA.

UFC

Negumereanu își distruge adversarul din UFC în mai puțin de 2 minute prin TKO. Românul nu i-a dat nicio șansă lui Ike Villanueva, și l-a făcut KO în prima repriză. Americanul a acuzat la finalul meciului mai multe lovituri ilegale din partea lui Negumereanu, în spatele capului, dar reluarile arată că victoria a fost una corectă din partea lui Nicolae.

Luptătorul român ajunge astfel la a doua victorie consecutivă în UFC, acolo unde are un palmares general de 2 victorii și 1 înfrângere. Negumereanu este primul român ce a câștigat vreodată un meci în cea mai tare promoție de MMA. Pe lângă Negumereanu, și Diana Belbiță a reușit un o victorie în celebra promoție.

Negumereanu își distruge adversarul din UFC

Imediat după meci, Negumereanu a declarat că planul său a fost să îl ducă jos pe adversar, dar se bucură că a reușit un TKO în picioare. ”Loviturile mele au fost pe lateral, nu au fost ilegale, așa cum a spus adversarul. Mă bucur că am reușit să câștig acest meci”, a spus Negumereanu după meci.

Românul urcă astfel în ratingul UFC la categoria grea. Pentru Negumereanu, 2022 poate fi un an uriaș, în care poate întâlni un nume mare al divizie HW din UFC.

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90