Închide meniul

Negumereanu se bate cu un ucrainean pe 30 iulie! Poate obține a patra victorie la rând în UFC

Florian Ceafalău Publicat: 6 iulie 2022, 20:58 / Actualizat: 6 iulie 2022, 23:06

Comentarii
Negumereanu se bate cu un ucrainean pe 30 iulie! Poate obține a patra victorie la rând în UFC

Profimedia

Negumereanu se bate cu ucraineanul Potieria pe 30 iulie, după ce meciul dintre cei doi mai fusese programat o dată. În martie, Potieria s-a retras din meciul cu Negumereanu. De atunci, sportivul român a mai înregistrat o victorie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul dintre cei doi face parte din gala UFC 277, ce are loc în Dallas, Texas. Evenimentul are două meciuri de titlu UFC. Julianna Penna și Amanda Nunes se bat pentru centura la categoria Bantam feminină, iar Brandon Moreno și Kai Kara-France se bat pentru centura Flyweight Interimară.

Negumereanu se bate pentru a patra victorie la rând!

Nicolae Negumereanu este primul român ce a obținut o victorie în UFC. Acesta l-a învins pe Aleksa Camur, în iunie 2021. Nick a mai câștigat un meci în fața lui Ike Villanueva, tot anul trecut, și cu Kennedy Nzechukwu anul acesta.

Adversarul său are un palmares impresionant de 19 victorii și doar 2 înfrângeri, fiind neînvins în ultimele 15 meciuri.

Ucraineanul a câștigat prin TKO în gala Contender Series, o serie de evenimente prin care UFC selectează noi talente pentru promoție.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:49
Achraf Hakimi, Mohamed Salah şi Victor Osimhen, finaliştii pentru Balonul de Aur african
15:45
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
15:45
Mihai Stoica, ceartă cu selecţionerul: “este cu ceva sânge violet!” Jucătorul de la care a plecat scandalul
15:16
Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut”
14:41
Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
14:25
Mircea Lucescu, înlocuit de un fost “discipol” pe banca României? Replica a venit imediat: “Sunt detalii”
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 4 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 5 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și