Saki, revenire cu succes! Turcul a făcut show după o pauză de 6 ani

Florian Ceafalău Publicat: 25 octombrie 2021, 10:51

Comentarii
Saki, revenire cu succes! Turcul a făcut show după o pauză de 6 ani

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Saki, revenire cu succes după o pauză de 6 ani. Turcul, ajuns la 38 de ani, a decis să revină în ring și a luptat în gala GLORY din Olanda, ce a avut loc sâmbătă seara.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta l-a învins pe englezul James McSweeney, prin TKO, în runda a doua. Saki a trimis mai multe lovituri joase de picior încă din prima repriză, ce și-au spus cuvântul în runda a doua. McSweeney nu a putut să mai ducă loviturile și meciul a fost oprit de arbitru.

Saki, revenire cu succes după 6 ani!

Șase ani trecuseră de la ultimul meci al lui Gokhan Saki în kickboxing. Acesta a avut o tentativă eșuată de a lupta în UFC, și părea că se îndreaptă spre o retragere. Cei din GLORY au reușit însă să îl convingă să revină.

Ultimul meci al lui Saki fusese în 2015, în fața lui Sebastian Ciobanu, românul reușind să termine în picioare meciul cu Saki. Turcul este o mai veche cunoștință a românilor, învingându-l de două ori pe Daniel Ghiță. Al doilea meci s-a terminat cu un KO brutal, în 2013, în gala GLORY 6, la începuturile acestei promoții.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21

I-a dat două goluri FCSB-ului, la care a jucat în trecut, şi a făcut praf arbitrajul: „Se joacă cu soarta noastră”

0:18

Octavian Popescu, explicaţii după gesturile fără precedent din FCSB – Botoşani 3-2: „Sunt supărat”

0:08

„Nu ne doare în şezut”. Daniel Bîrligea a răbufnit, după ce a fost decisiv în FCSB – Botoşani 3-2: „Staţi acasă”

0:03

Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher”

23:54 17 aug.

Gigi Becali a dat verdictul când l-a văzut pe Tavi Popescu plecând nervos de pe teren! Decizia în cazul lui

23:46 17 aug.

FotoDecizia luată de Gigi Becali, după ce l-a văzut pe Daniel Bîrligea în lacrimi în FCSB – Botoşani 3-2

1 Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului 2 Cauza morții lui Mircea Marius, nepotul lui Mircea Rednic, la doar 37 de ani. S-a stins chiar în ziua nunții 3 „E mai bun decât Bîrligea!” Atacantul startului de sezon semnează: 1,5 milioane de euro 4 Mihai Stoica „a luat foc” după ce l-a auzit pe primarul Ciprian Ciucu: „Îi e silă”. Cum a fost numită FCSB de primar 5 Luis Enrique a răbufnit după înfrângerea din Supercupă! Întrebarea care l-a făcut să plece de la conferință: „La revedere!” 6 Salariile incredibile ale jucătorilor Corvinului, care au umilit-o pe CFR: „Atât se poate, cu asta defilăm”
Citește și