Sandu Lungu, victorie cu emoții! Meciuri spectaculoase în gala iFight HEROES – Toate rezultatele

De Antena Sport
Publicat: 17.09.2022, 12:50
Actualizat: 17.09.2022, 19:00

Sandu Lungu, victorie cu emoții! Meciuri spectaculoase în gala iFight HEROES - Toate rezultatele

Heroes Fight League

Sandu Lungu, victorie cu emoții în meciul cu colosul Florin Dănilă. Sportivul din Oradea a fost lovit puternic de adversar încă din primul minut, dar a fost nevoit să abandoneze după 1 minut și 30 de secunde din cauza unei accidentări la picior.

A fost o seară plină de meciuri spectaculoase în gala de la Mioveni. Laurențiu Călugăru și-a făcut o revenire cu succes în cușcă, după o pauză de 3 ani cauzată de o accidentare. Ion Grigore și Mihai Simion s-au calificat în semifinalele turneului la categoria grea, în timp ce moldoveanul Tarchilă a oferit surpriza serii.

Sandu Lungu, victorie cu emoții

Peste 2000 de oameni au venit la Sala Sporturilor din Mioveni pentru a asista la o gală spectaculoasă. 9 meciuri de profesioniști pe reguli de MMA și un meci de semi-pro. Fanii i-au aclamat în special pe luptătorii argeșeni Laurențiu Călugăru și Cătălin Negoi, dar au fost și alți luptători care au avut galerii importante, ca Mihai Simion, Ion Grigore, Sorin Gogu sau Radu Zarioiu.

4. 80kg Radu Zarioiu l-a învins Cristian Marin by Unanimous Decision
3. 80kg Robert Constantin l-a învins Flavius Andrei by Submission Triangle 00:23
2. 84kg Adrian Vătav l-a învins Mădălin Mînzală by Submission Armbar r2 02:44
1. Semipro 84kg Cătălin Negoi l-a învins Dan Tudoran by Majority Decision

• Tenis de masă: Saudi Smash 2024, între 4 şi 11 mai, în AntenaPLAY
  • Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A: Coreea de Sud – România, 3 mai, 13:30, în AntenaPLAY
  • Care va fi finala UEFA Champions League?

2
    23:54
    EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
    2
    23:48
    VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
    2
    23:25
    Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
    2
    23:13
    „Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
    2
    22:18
    Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
    2
    22:15
    „Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
    2
    22:08
    Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
    2
    21:50
    România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
    2
    21:40
    Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa