Închide meniul

The Expendable de România. ”Bombardierul” Pascu luptă pentru centură la aproape 40 de ani

Florian Ceafalău Publicat: 7 noiembrie 2021, 13:02

Comentarii
The Expendable de România. ”Bombardierul” Pascu luptă pentru centură la aproape 40 de ani

HEROES Fight League

The Expendable de România, Ion Pascu, luptă pentru centura promoției HEROES Fight League, pe 19 noiembrie, în direct la Antena 1. Românul este poreclit ”Bombardierul” pentru puterea loviturilor sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pascu a ajuns la aproape 40 de ani și continuă să lupte la cel mai înalt nivel. Românul reprezintă sala lui Conor McGregor, SBG Dublin, dar și sala unde se antrenează în România, Absoluto București. După peste 30 de meciuri la profesioniști, Pascu va lupta pentru o centură.

Ion va lupta pentru centura promoției HEROES cu ucraineanul Maxim Soroka. Acesta din urmă este cu 5 ani mai tânăr decât Pascu, și cu 10 centimetri mai înalt. Soroka are 50 de meciuri în carieră, dintre care 20 câștigate înainte de limită.

The Expendable de România, meci de titlu în HEROES!

Pentru Pascu, meciul de titlu este o șansă să reprezinte încă o dată România. Acesta a dezvăluit pe pagina sa de Facebook că a avut oferte să rămână în Irlanda și în SUA, dar a ales să vină să lupte în România.

”Eu m-am născut în România, am crescut în România și am luptat pentru România timp de 30 de ani. Cu bune și cu rele nu m-am dezis niciodată de țara mea, nici când am câștigat și nici când am pierdut. Am avut ocazia să rămân în Irlanda, am avut ofertă să merg în SUA, puteam ajunge oriunde în lumea asta dar am preferat să construiesc ceva în țara mea.”

Reclamă
Reclamă

De asemenea, Pascu a vorbit și despre cariera sa de peste 30 de ani în sporturile de contact:

”Anul viitor fac 40 de ani de viață, dintre care 30 petrecuți pe saltea în sală. Am început la 10 ani cu lupte libere, iar de peste 15 ani mă antrenez pe arte marțiale mixte. Am peste 30 de meciuri la profesioniști, am luptat în gale în SUA, Europa, Asia, iar acum a venit rândul să lupt iar în România. După victoria din luna mai, vă promit un nou meci spectaculos pe 19 noiembrie. Nu știu câți luptători țin steagul sus la vârsta mea, dar vă promite Bombardierul că voi apăra steagul României de fiecare dată când voi urca în cușcă, indiferent de promoție, țara în care mă lupt, adversar și așa mai departe!”

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:06
“Am văzut un om ieşind pe picioarele lui” Mărturii tulburătoare după accidentul în care au murit 7 fani PAOK!
19:39
Omagiu pentru fanii greci decedaţi în accidentul teribil din Timiş la meciul Lyon – PAOK din Europa League
19:29
Universitatea Cluj și-a adus jucător de Champions League! Cine este fotbalistul care ajunge la „șepcile roșii”
19:01
UEFA a decis! Ce se întâmplă cu meciul Lyon – PAOK, după accidentul soldat cu 7 fani morți ai grecilor
18:57
Reacţia premierului Greciei după accidentul teribil din România, în care 7 fani ai lui PAOK şi-au pierdut viaţa!
18:32
Salariul uluitor pe care îl încasează înlocuitorul lui Louis Munteanu la CFR Cluj. Ce bonus a primit la semnătură
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 4 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?” 5 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 6 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei
Citește și