Victorie magnifică pentru Fedor! La 45 de ani a câștigat chiar la el acasă, în Rusia

De Florian Ceafalău
Publicat: 24 octombrie 2021, 18:10
Actualizat: 24 octombrie 2021, 21:24

Victorie magnifică pentru Fedor! Rusul s-a impus prin KO în prima repriză în fața americanului Timothy Johnson.

Victorie magnifică pentru Fedor!

Victorie magnifică pentru Fedor în fața propriului public. Rusul a câștigat meciul cu Timothy Johnson din gala Bellator ce a avut loc la Moscova. Este pentru a doua oară în cariera de aproape 50 de meciuri când Fedor luptă în capitala țării sale.

Fedor nu a avut probleme cu Johnson, pe care l-a făcut KO în prima repriză, după doar 106 secunde. Acesta a conectat două lovituri de pumn în bărbie, iar americanul s-a prăvălit la podea, fiind salvat de arbitru.

La 45 de ani, Fedor este ultimul luptător legendar, din prima generație, aflat în activitate. Acesta a fost cel mai mare luptător al decadei 2000-2010, atunci când a fost neînvins, cu excepția unui meci terminat dintr-o eroare a arbitrilor.

Mulți îl consideră pe Fedor drept cel mai mare luptător din istoria MMA-ului. Rusul a strâns 40 de victorii, dintre care 31 înainte de limită, și a fost învins de 6 ori, de fiecare dată înainte de terminarea meciului.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche, Keed și Cristian Boca, doi foști concurenți la Chefi la Cuțite, fac o super rețetă de chifteluțe de cartofi

Scene greu de privit! Pulev își distruge adversarul ca în Mortal Kombat
FIGHT • 29 nov., 11:40
Saki, revenire cu succes! Turcul a făcut show după o pauză de 6 ani
FIGHT • 25 oct., 10:51
Anett Kontaveit a câștigat Kremlin Cup
WTA • 24 oct., 15:41
Anett Kontaveit a câștigat Kremlin Cup! Revenire spectaculoasă în finala cu Ekaterina Alexandrova
O mai ții minte pe Ioana Tufaru, fiica Andei Călugăreanu? Are 44 de ani și o familie frumoasă. Cum arată acum
20:16 Farul – Rapid 1-0. Gică Hagi şi Mihai Iosif au duel pentru play-off. Virgil Ghiţă, gol chiar înainte de pauză. Moldovan a reuşit două parade fabuloase! 19:53 Imagini fabuloase din Suedia! Fanii lui Malmo au invadat gazonul, după ce echipa lor a câștigat titlul. Final dramatic de campionat 18:33 Contre între Emil Săndoi și Valentin Costache, după golul controversat din Chindia – CFR Cluj 0-1. „Mai avea puțin și fugea cu mingea la subraț!” / „Eu n-am simțit nimic!” 17:52 „Nu trebuia să se întâmple!” Dan Petrescu, în corzi după negocierile cu FRF. De ce se teme antrenorul lui CFR Cluj. Întâlnire decisivă cu Neluțu Varga 17:42 Chindia Târgovişte – CFR Cluj 0-1 | Dan Petrescu anunţă că scrie istorie în Gruia. „Nu mă aşteptam, e un record”. Antrenorul campioanei României, uluit de ceea ce a reuşit! 17:23 „Am fost cu Gigi Becali la Dan Petrescu acasă!” FCSB a încercat să dea o lovitură uriașă. Mihai Stoica a spus tot. „Am stat până la șase dimineața!” 16:45 Chindia – CFR Cluj 0-1. Dan Petrescu, șase victorii la rând în Liga 1. Campioana le-a lăsat în urmă pe rivalele FCSB și Universitatea Craiova. Cum arată clasamentul 16:43 Neluţu Varga, răspuns final pentru Dan Petrescu. Anunţul făcut de patronul lui CFR Cluj după ce „Bursucului” i-a fost oferit postul de selecţioner! 16:38 LIVE SCORELens – PSG 0-0 se joacă ACUM! Lionel Messi titular, Kylian Mbappe, rezervă! Atletico Madrid – Mallorca 1-2. Umilință pentru echipa lui Simeone. Lewandowski, „dublă” în Dortmund – Bayern 2-3 15:13 Anunţul făcut de Toni Petrea despre revenirea lui Florinel Coman pe teren: „E un câştig pentru noi! Trebuie discutat cu el!” Ce a spus de plecarea lui Florin Tănase