Închide meniul
Video

Victorie spectaculoasă pentru Ștefan Lătescu în Glory, exclusiv în AntenaPLAY. L-a demolat pe francezul Toure

Florian Ceafalău Publicat: 9 septembrie 2023, 23:23

Comentarii

Victorie spectaculoasă pentru Ștefan Lătescu în Glory. L-a demolat pe francezul Youre

Victorie spectaculoasă pentru Ștefan Lătescu în Glory. Luptătorul român l-a învins la decizie unanimă pe Pascal Toure chiar la el acasă, în Franța. Gala a avut loc la Paris, dar luptătorii locali nu prea au avut succes. Cu un meci înaintea lui Lătescu, francezul Ghajji a fost învins de sîrbul Todorovic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lupta a fost dominată de la început până la final de Ștefan Lătescu. Românul de doar 21 de ani nu a reușit să îl pună jos pe francez, dar victoria a fost incontestabilă.

Victorie spectaculoasă pentru Ștefan Lătescu în Glory

Chiar și comentatorii francezi ai galei au recunoscut superioritatea românului. Aceștia erau dezamăgiți deja din a doua rundă, văzând că Pascal este depășit total.

La final, Lătescu a declarat că vrea să îi calce pe urme lui Badr Hari. ”Chiar dacă am doar 21 de ani, vă promit că voi ajunge cel mai bun din lume. Cine este următorul?”, au fost cuvintele lui Ștefan Lătescu. Acesta le-a mulțumit și fanilor români ce au venit la Paris pentru a-l susține. Galeria românilor s-a auzit mai ales în momentul deciziei.

Victoria lui Lătescu marchează un șir lung de înfrângeri pentru luptătorii români în Glory. Benny Adegbuyi, Caliniuc, Gafencu, Orza sau Cristian Ristea au fost învinși anul acesta în cea mai puternică promoție de kickboxing din lume.

Reclamă
Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:59 9 iul.
PSG – Real Madrid 4-0. “Galacticii”, umiliţi de campioana Europei, în semifinalele Mondialului Cluburilor
23:34 9 iul.
Gigi Becali schimbă trei jucători din echipa de start a FCSB-ului, după debutul în Champions League: “Îmi fac probleme”
23:34 9 iul.
“Am făcut multe greşeli” Reacţia lui Juri Cisotti după ce a fost omul meciului în FCSB – Inter d’Escaldes 3-1
23:10 9 iul.
EXCLUSIVCharalambous, nemulţumit după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1! Mesaj pentru jucători: “Trebuie să ne îmbunătăţim”
23:04 9 iul.
VideoFlorin Tănase, reacţie fermă după debutul FCSB-ului în Champions League: “Trebuie să ne dea de gândit meciul acesta”
22:56 9 iul.
Video“Suntem supăraţi!” Darius Olaru, prima reacţie după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1: “Nu cred că suntem 100%”
1 Singurul jucător al FCSB-ului lăudat de Gigi Becali după meciul cu Inter d’Escaldes: “Ne-a câştigat meciul” 2 VIDEOFCSB – Inter Club d’Escaldes 3-1. Miculescu, Olaru şi Ştefănescu au marcat pentru roş-albaştri! 3 Dinamo, a zecea achiziţie a verii! Jucătorul cu 75 de prezenţe în Ligue 1 vine la echipa lui Zeljko Kopic 4 Dinamo transferă un portar cu două meciuri la Cupa Mondială din 2022. Mutarea e ca şi făcută 5 Ofertă pentru un jucător de la FCSB. Suma cerută de Gigi Becali: “Să dea atât şi pleacă” 6 Mircea Lucescu, încântat de cel mai nou transfer de la Universitatea Craiova: “După European am sunat mai mulţi”
Citește și