Închide meniul

VIDEO EXCLUSIV | Benny Adegbuyi n-a avut somn după victoria cu Badr Hari. "Mă dor picioarele de la cât l-am lovit". Ce mesaj i-a transmis marocanul

Antena Sport Publicat: 20 decembrie 2020, 13:38

Comentarii
VIDEO EXCLUSIV | Benny Adegbuyi n-a avut somn după victoria cu Badr Hari. "Mă dor picioarele de la cât l-am lovit". Ce mesaj i-a transmis marocanul

Benny Adegbuyi l-a învins pe Badr Hari la Glory 76

Benny Adegbuyi a spus că nu a avut somn după marele meci de la Rotterdam, din gala Glory 76. Românul a dezvăluit ce a discutat cu Badr Hari după ce i-a rupt nasul şi l-a învins prin KO.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Benny Adegbuyi: "Mă dor picioarele. L-am lovit foarte mult"

"Sincer, am dormit foarte greu. Adrenalina a fost atât de mare încât nu prea am reuşit să dorm. Mă dor şi picioarele. L-am lovit foarte mult cu picioarele. Am timp de somn acum. 

Energia asta o aveam în interior. Sunt luptător profesionist. Asta fac, încerc să mă depăşesc de fiecare dată. Orele multe şi sacrificiile pe care le-am petrecut în Olanda şi-au spus cuvântul şi am reuşit să trec de momentele grele. 

Eu sunt profesionist, acord revanşa tuturor. Se vedea că e foarte dezamăgit. M-a felicitat şi cam atât", a spus Benny Adegbuyi, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Benny Adegbuyi: "Vreau să îmi văd familia şi să mă bucur de Crăciun"

Benny Adegbuyi ar putea lupta anul viitor pentru titlul mondial, dar nu exclude şi o revanşă cu Badr Hari.

Reclamă
Reclamă

"În primul rând vreau să ajung acasă, să îmi văd familia, să mă bucur de linişte. Vreau să mă bucur de Crăciun, de mâncat mâncare românească. După care, în 2021, începem să facem planuri. Dacă urmează meciul de centrură, va veni meciul de centură. Dacă nu, vedem ce urmează", a mai spus Benny Adegbuyi. 

"A devenit al doilea cel mai cunoscut om după Dracula!"

Benny Adegbuyi a obţinut o victorie uriaşă în faţa lui Badr Hari. Acesta l-a făcut KO în repriza a treia pe celebrul luptător de origine marocană.

Reclamă

"Vine din Transilvania, astfel că a devenit al doilea cel mai cunoscut om de acolo după Dracula. Cu siguranţă, Badr Hari va dori revanşa pentru acest meci", au spus comentatorii meciului dintre Benny Adegbuyi şi Badr Hari.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:05
Ce performanţă! Matei Petre, aur la individual U18 pentru România, la schi-alpinism
12:04
VIDEOCharles Leclerc a numit cea mai puternică echipă din noul sezon de F1, după primele antrenamente din Australia: “Impresionant”
11:56
“Cum comentaţi `Burleanu l-a băgat pe Gică Popescu în puşcărie`”? Răspunsul dat de preşedintele FRF
11:51
Lindsey Vonn şi-a reluat antrenamentele, după ce a fost operată de patru ori: “Încă muncesc din greu”
11:19
Finala Cupei Mondiale cu deznodământ neașteptat: 200.000 de fani în tribune și o dramă națională
11:15
Adrian Mutu a numit titularul incontestabil de la naţională, în barajul cu Turcia: “Cu el va începe nea Mircea”
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și