Închide meniul
VIDEO

“Cel mai mare coşmar al meu!” Lando Norris, despre sperietura din Marele Premiu al Chinei. Ce a spus despre colegul de la McLaren

Publicat: 23 martie 2025, 13:08

Comentarii
Cel mai mare coşmar al meu! Lando Norris, despre sperietura din Marele Premiu al Chinei. Ce a spus despre colegul de la McLaren

Lando Norris, la finalul unei curse/ Profimedia

Lando Norris a oferit o reacţie fermă, după sperietura din cursa din Marele Premiu al Chinei. Pilotul de la McLaren a transmis că a trăit “cel mai mare coşmar” al lui, în momentul în care au început să-i cedeze frânele, pe finalul cursei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lando Norris a reuşit să încheie pe locul secund a doua cursă a sezonului, care a fost câştigată de Oscar Piastri. Cursa a fost în direct pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY.

Lando Norris, despre sperietura din Marele Premiu al Chinei

Lando Norris a oferit declaraţii şi despre coechipierul lui de la McLaren. Pilotul britanic l-a felicitat pe Oscar Piastri pentru victorie, şi a transmis că acesta a meritat să triumfe pe circuitul din Shanghai.

“A fost înspăimântător. E cel mai mare coşmar al meu, când frânele cedează. Pierdeam câte două, trei, patru secunde, pe tururile finale, deci am fost puţin speriat. Am supravieţuit până la final.

Mi-ar fi plăcut să încerc să-l pun pe Oscar sub puţină presiune, dar nu azi. Suntem mulţumiţi, e un rezultat bun. Vom încerca şi data viitoare.

Reclamă
Reclamă

Au fost câteva momente amuzante. Startul…speram chiar la asta, deci a mers conform planului. După, George m-a depăşit la pit-stop. M-am enervat puţin, dar ritmul nostru era cu mult mai bun.

Nu cred că mulţi s-au aşteptat la o cursă cu o singură oprire, deci a fost bine. Oscar a pilotat bine, a fost rapid pe tot parcursul cursei. Am încercat să mă apropii, dar într-un final nu am putut. A meritat victoria şi a pilotat bine pe tot parcursul week-end-ului. Sunt fericit cu locul secund. Sunt puncte bune pentru echipă, le mulţumim tuturor”, a declarat Lando Norris, după cursa din Marele Premiu al Chinei, conform formula1.com.

Oscar Piastri, prima reacţie după ce a câştigat Marele Premiu al Chinei

Oscar Piastri a oferit prima reacţie, după ce a câştigat Marele Premiu al Chinei. Pilotul de la McLaren s-a declarat extrem de fericit de cum s-a comportat monopostul său, pe tot parcursul week-end-ului de cursă din China.

Reclamă

„A fost un week-end incredibil, de la început până la final. Maşina a fost extraordinară, am fost surprins de cum s-au comportat pneurile. Meritam victoria, echipa a făcut o treabă bună, sunt foarte fericit.

Pe pneuri medii, a fost destul de ciudat, dar pe pneuri dure a fost mult mai bine. Să folosim pneurile dure până la final a fost o surpriză. Nu a fost o cursă uşoară, dar sunt mândru de echipă.

Nu este o glumă, chiar am 16% sânge chinezesc. Mulţumesc publicului, sunt prea mulţi fani Hamilton, dar e ok”, a declarat Oscar Piastri, după ce a câştigat Marele Premiu din China.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:53
VideoJurnal Antena Sport | Universitatea Craiova atacă „primăvara europeană”
20:50
VideoJurnal Antena Sport | Survivor, noua provocare pentru Gabi Tamaș
20:45
VideoJurnal Antena Sport | Un nou început la CSM București
20:42
Oleksandr Romanchuk, visător înainte de AEK Atena – Craiova: „Îmi doresc să fie o seară istorică”
20:39
„Am o ușă deschisă acolo”. Cristina Neagu, anunț despre revenirea la CSM București. Ce a spus despre parcursul României de la CM
20:16
U BT Cluj, o nouă victorie categorică în EuroCup. Mitch Creek, evoluție de vis
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 5 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și