Cursa din etapa de Porsche Supercup din Italia a fost live, în AntenaPLAY! Larry ten Voorde a câștigat titlul mondial

De Viviana Moraru
Publicat: 1.09.2024, 10:45
Actualizat: 1.09.2024, 14:01

Cursa din etapa de Porsche Supercup din Italia, LIVE VIDEO în AntenaPLAY

Larry ten Voorde/ Profimedia

Cursa din etapa de Porsche Supercup din Italia a fost live video în AntenaPLAY, de la ora 13:05. Larry ten Voorde a devenit, pentru a treia oară, campion mondial în Porsche Supercup.

Aceasta a fost ultima etapă din sezonul de Porsche Supercup. În total, s-au desfășurat opt curse, iar cinci dintre ele au fost câștigate de Larry ten Voorde.

Update: S-a încheiat cursa de la Monza. Ghiretti s-a clasat pe primul, iar Larry ten Voorde pe locul secund. Olandezul a câștigat pentru a treia oară tilul în Porsche Supercup.

Update: Start în cursa din Porsche Supercup de la Monza. Larry ten Voorde a urcat pe primul loc, după primele viraje.

Larry ten Voorde nu va pleca însă din pole-position în ultima cursă a sezonului. Robert de Haan a înregistrat un timp mai bun în calificări față de rivalul olandez și va pleca primul în cursa de la Monza.

De pe locul trei va lua startul în cursă Alessandro Ghiretti, iar Harry King, cel care mai are șanse la titlul mondial, va pleca de pe poziția a cincea.

Înaintea ultimei curse a sezonului, Larry ten Voorde este lider, cu un avans de 20 de puncte față de ocupantul locului secund din clasamentul general al piloților, Harry King.

Larry ten Voorde este la un pas să cucerească pentru a treia oară titlul în Porsche Supercup. Olandezul a mai devenit campion mondial în 2020 și în 2021. De asemenea, acesta a mai cucerit titluri mondiale și în Pirsche Carrera Cup Germania, în 2020, 2021 și în 2023.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Fomula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

• Premiera maraton a noului sezon Asia Express este Duminică de la 20:00 si Luni - Joi de la 20:30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Italiei e în perioada 30 august - 1 septembrie, LIVE în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va înregistra FCSB în meciul cu Manchester United, din Europa League?

14:32

Newcastle – Tottenham, LIVE SCORE, 15:30! Radu Drăgușin, titular! Manchester United – Liverpool (18:00)

14:04

Pep Guardiola, după debutul de sezon fabulos făcut de Erling Haaland, la Manchester City: „Nu poate fi oprit nici cu o armă”

13:58

Farul – CFR Cluj, LIVE TEXT, 18:45! Duel „de foc” între echipele lui Gică Hagi și Dan Petrescu! Echipele probabile

13:12

Dan Șucu, aproape de o lovitură uriașă la Rapid! Îi transferă lui Marius Șumudică un atacant din Ligue 1

12:49

Un român a semnat cu UFC! Bogdan Grad l-a impresionat pe președintele Dana White

12:45

FCSB – UTA, LIVE TEXT, 21:30! Campioana țintește prima victorie după două înfrângeri în Liga 1! Echipele probabile

1 FotoMarius Constantin s-a căsătorit cu „Perla Banatului”! Imagini de la cununia civilăs 2 FotoIon Ţiriac a sunat-o pe o medaliată olimpică de la Paris şi i-a cerut maşina înapoi! Motivul deciziei miliardarului româns 3 VIDEOBraga – Moreirense 3-1 a fost în AntenaPLAY! Sporting, FC Porto și Benfica, spectacol în etapa a 3-a din Liga Portugals 4 FotoAdi Vasile se pregăteşte de nuntă! Cât de frumoasă este Delia, tânăra care l-a dat peste cap pe fostul antrenor al CSM-uluis 5 VIDEOLando Norris a obţinut a doua victorie a carierei în Formula 1 la Marele Premiu al Ţărilor de Jos. Verstappen, pe 2s 6 FotoDenis Alibec radiază de fericire în braţele iubitei! Gest tandru al starului din România pentru fosta gimnastă Anca Surdus

Ce zodii sunt în septembrie 2024. Cei născuți luna aceasta sunt muncitori și ambițioși