FIA World Endurance Championship 2024 | Jota a câştigat cursa de 6 ore de la Spa-Francorchamps, live în AntenaPLAY

Alex Ioniță Publicat: 11 mai 2024, 20:30 / Actualizat: 11 mai 2024, 22:04

FIA World Endurance Championship 2024

FIA World Endurance Championship 2024 / Profimedia

FIA World Endurance Championship 2024 | Cursa de 6 ore de la Spa-Francorchamps a fost live video în AntenaPLAY. Jota s-a impus pe circuitul din Belgia!

În calificări, piloții de la Ferrari au câștigat la categoria Hypercar, în timp ce locul al 2-lea a fost ocupat de Porsche. La categoria LMGT3 s-a impus Iron Dames.

FIA World Endurance Championship 2024 | Cursa de 6 ore de la Spa-Francorchamps a fost în AntenaPLAY!

Update 22:00: S-a încheiat cursa de şase ore de la Spa-Francorchamps! Jota a câştigat la categoria hypercar!

Update 18:15: Accident teribil la Spa-Francorchamps. Earl Bamber a provocat un accident teribil.

Update: Cursa a început

Cursa de şase ore de la Spa-Francorchamps este a treia etapă din FIA World Endurance Championship 2024. În cursa de 6 ore de la Imola, care s-a desfăşurat luna trecută, Toyota le-a învins pe Porsche şi Ferrari.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport in AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Câte medalii va cuceri David Popovici la Jocurile Olimpice 2024?

Gigi Becali a recunoscut că a vrut să dinamiteze Liga 1 şi să transfere un titular de la CFR Cluj: „L-am vrut şi îl vreau!”

16:02

„Va fi vai de capul lui!” Gigi Becali, sfat pentru Gică Hagi după ce a fost propus la naţională

16:01

Programul Marelui Premiu al Belgiei! Cursa va fi duminică, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)

15:18

Tragerea la sorţi a turului 3 Conference League. CFR Cluj, Universitatea Craiova şi Corvinul şi-au aflat posibilele adversare

15:00

Prima reacţie a lui Gigi Becali, după ce Edi Iordănescu a plecat de la naţionala României

14:35

Elias Charalambous, întrebat direct dacă vrea să fie selecţionerul României! Reacţia antrenorului de la FCSB

1 VIDEOKimi Antonelli a câştigat cursa de Formula 2 din Marele Premiu al Ungariei, LIVE în AntenaPLAY! Cursă nebună la Hungaroring 2 VIDEONikola Tsolov a câştigat cursa de Formula 3 din Marele Premiu al Ungariei! Final de cursă sub Safety Car la Hungaroring 3 FotoSoţia lui Gicu Grozav, în tribune la meciul Dinamo – Petrolul! Cum a fost surprinsă Sorina Grozav 4 VIDEOOscar Piastri a câştigat Marele Premiu al Ungariei! „Dublă” pentru McLaren! Spectacol la Hungaroring 5 Rapid – CFR Cluj 2-2. Hasani, eroul giuleştenilor! Echipa lui Neil Lennon a obţinut un egal la ultima fază 6 VIDEOHarry King a câştigat cursa de Porsche Supercup din Ungaria, LIVE în AntenaPLAY