Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Rusiei, a 15-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1.
Pentru Hamilton este al 100-lea succes în F1, al cincilea din acest sezon. Performanţa britanicului este unică în Formula 1.
HISTORY!!! 💯@LewisHamilton becomes the first F1 driver ever to reach 100 wins 👏👏👏#RussianGP #F1 pic.twitter.com/AK5cCAaxpe
— Formula 1 (@F1) September 26, 2021
Lewis Hamilton, victorie dramatică în Marele Premiu al Rusiei! Max Verstappen, revenire uluitoare
Ultimele cinci tururi au fost marcate de o ploaie torențială. Pe locul doi s-a clasat Max Verstappen (Olanda, Red Bull Racing), cel care pornise cursa de pe ultimul loc.
Pe trei a terminat Carlos Sainz (Spania, Ferrari). Lando Norris (Marea Britanie, McLaren), care pornise din pole position, a încheiat al şaptelea.
Incredible drama in Sochi #RussianGP #F1 pic.twitter.com/iRRDiD1DbX
— Formula 1 (@F1) September 26, 2021
Etapa a 16-a, Marele Premiu al Turciei, va avea loc în 10 octombrie, pe circuitul Istanbul Par
- Lewis Hamilton, 100 de victorii în Formula 1
- Britanicul a câștigat dramatic Marele Premiu al Rusiei
- Campionatele Europene de tenis de masă sunt exclusiv pe AntenaPLAY, în perioda 12-19 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cursa Marelui Premiu al Statelor Unite, în direct pe Antena 3 CNN și live în AntenaPLAY (21:45). Verstappen, în pole
- Charles Leclerc, mirat şi el că a prins podiumul în calificări în SUA: “O mare surpriză”
- “Cu Max nu se ştie niciodată” Reacţia lui Lando Norris după ce a terminat pe 2 calificările în SUA!
- Reacţia lui Max Verstappen după ce a obţinut pole-position-ul în Statele Unite: “Maşina a fost foarte puternică”
- Max Verstappen, pole position în Marele Premiu al Statelor Unite. Tur perfect la Austin