AS.ro LIVE | Marius Niculae a fost invitatul lui Cătălin Oprișan! Povești de senzație ale fostului campion cu Dinamo şi Sporting

Publicat: 16.05.2021, 21:00.
Actualizat: 17.05.2021, 11:18

AS.ro LIVE

AS.ro LIVE

Marius Niculae (40 ani) a fost invitat la AS.ro LIVE la doar o zi după ce a împlinit 40 de ani. Fostul atacant de la Dinamo, Sporting Lisabona, Mainz şi Standard Liege a venit cu poveşti de senzaţie din cariera sa, de-a lungul căreia a cucerit două titluri, cu Dinamo şi Sporting.

Reclamă
Marius NiculaeMarius Niculae
SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mai mult de atât, „Săgeată” a fost golgheter în prima divizie a fotbalului românesc, sezonul 2000-2001, şi a cucerit Cupa României, SuperCupa, ambele cu Dinamo, şi Cupa Portugaliei şi SuperCupa cu Sporting. Acesta a ajuns până în finala Cupei UEFA din 2004-2005, însă echipa sa a pierdut în marea finală împotriva lui TSKA Moscova. În Portugalia, Niculae a fost coleg cu Cristiano Ronaldo şi Ricardo Quaresma.

Reclamă

EMISIUNEA POATE FI URMĂRITĂ AICI

SportPictures / Florin Alboiu / Sport Pictures

Marius Niculae se laudă cu o colecţie impresionantă de tricouri

Marius Niculae are un șifonier plin cu 400 de tricouri de colecție. Primul pe care l-a purtat la Dinamo îi e și cel mai drag. ”Prima dată când am fost la Dinamo, în 1996, vezi că are stema veche pe el”, a spus Niculae, pentru AntenaSport.

Marius Niculae are în dressing și un tricou roș-albastru. Nu e de la Steaua. ”Roș-albastru e doar de la Barca, nu ținem cu altcineva. Am și multe autografe. Am pe al lui Ronaldo, Figo, am multe”, a mai mărturisit fostul dinamovist.

Din colecția lui Niculae nu lipsesc mănușile lui Lobonț. A apărat cu ele, într-un meci în care Lobonț a fost eliminat și el i-a luat locul în poartă. ”Fie vreme bună, fie vreme rea, mergem mai departe”, a concluzionat Niculae.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:41

EXCLUSIVCosmin Contra anunţă că Dinamo va redeveni o forţă în Liga 1: „Mulţi oameni vor să investească”

11:02

EXCLUSIVGabriela Ruse, replică fermă pentru Horia Tecău: „Am impresia că nu a fost jucător şi nu înţelege situaţia”

10:36

EXCLUSIVCătălin Chirilă, cu gândul la JO 2028: „Îmi doresc foarte mult aurul olimpic”. Şi-a schimbat din nou antrenorul

10:32

Mihai Stoica l-a taxat pe Mihai Popescu, după eliminarea din meciul cu CFR Cluj. Ce a spus despre derby-ul cu Rapid

10:06

„Nu ne gândeam să stăm aşa rău”. Cătălin Cîrjan, la pământ după ce Dinamo a fost învinsă de Universitatea Craiova

9:43

„Nu-mi lipseşte deloc tenisul”. Rafael Nadal, reacţie fermă după ce a fost premiat la Gala Premiilor Laureus

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s