Ce i-a transmis Gigi Becali lui Mihai Stoica în timpul meciului Rangers – FCSB 4-0: „Nu m-a ascultat”

De Alexandra Costea
Publicat: 25.10.2024, 12:03

Ce i-a transmis Gigi Becali lui Mihai Stoica în timpul meciului Rangers - FCSB 4-0

Gigi Becali l-a sunat pe MM Stoica în timpul meciului cu Rangers - Profimedia

Ce i-a transmis Gigi Becali lui Mihai Stoica în timpul meciului Rangers – FCSB 4-0. Patronul roş-albaştriilor a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, în timp ce urmărea partida din etapa a 3-a din faza ligii UEFA Europa League.

Latifundiarul din Pipera l-ar fi sunat pe MM Stoica în timpul meciului. FSCB a fost umilită pe Ibrox Stadium, după ce scoţienii au înscris 4 goluri în poarta lui Târnovanu.

Gigi Becali şi-a criticat fără reţineri jucătorii, care au luat o bătaie zdravănă în deplasarea din Scoţia. Primul 11 al campioanei României a fost alcătuit din jucători care de cele mai multe ori sunt rezerve. FCSB a ales această strategie deoarece duminică se dueleză cu Rapid în derby-ul din Liga 1.

Latifundiarul din Pipera a avut multe să-i reproşeze lui Baba Alhassan. Fotbalistul în vârstă de 24 de ani a avut o evoluție foarte bună în prima repriză, însă în a doua parte a pierdut mingea de mai multe ori, o dată chiar la golul patru. Tocmai din acest motic, patronul a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe MM Stoica.

”Eu zic că puteam să-i batem. Golurile au fost din greșelile individuale. Edjouma nu a contat. I-am zis lui MM să-i spună lui Baba să nu mai plimbe mingea, el tot n-a ascultat. N-a fost un joc extraordinar al lor, am fost noi prea slabi. Nu am contat în benzi.

Păi, s-a întâmplat că am luat două goluri în prima repriză… Când joci cu o echipă care e mai bună fizic, trebuie sa fii mai tehnic. Chiar dacă ești mai tehnic și nu pasezi și te apuci să driblezi și pierzi mingile, după aia primești gol.

Mijlocul terenului la fotbal, dacă nu-l deții, nu ai cum să-l câștigi. Acolo a fost un Edjouma… La primul gol decât să dai pasă cu capul la adversar, mai bine lași mingea să iasă în aut.

Ei trebuie să înțeleagă, Ștefănescu, Phelipe, Edjouma și Baba, că la fotbal nu te joci cu mingea, nu te joci în România cu Chiajna, că ții tu mingea la piciorul tău… Dacă nu pasezi, pierzi mingea și la revedere”, a declarat Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

Ce note au primit jucătorii lui Gigi Becali, după Rangers-FCSB 4-0. Seară neagră pentru roş-albaştri

Ștefan Târnovanu a fost considerat de cei de la SofaScore cel mai slab omul al meciului după ce a primit 4 goluri. Portarul campioanei a fost notat cu 6.1. Aceeaşi notă a primit-o şi Luis Phelipe, cel care a fost înlocuit la pauză de către Alexandru Băluță (6.4).

Cel mai bun jucător din tabăra roş-albaştrilor a fost Tavi Popescu. Fotbalistul în vârstă de 21 de ani a fost notat cu 7 de către site-ul de specialitate, după prestaţie de pe Ibrox. ”Perla” latifundiarului din Pipera a avut și o ocazie mare în minutul 80. Atunci, Popescu a trimis balonul puțin peste poartă din lovitură liberă.

Iată ce note au primit jucătorii de la FCSB!

• Marele Premiu al Mexicului este în AntenaPLAY, în perioada 25-27 octombrie
  • PAOK - Heraklion, meci din etapa a 9-a din Grecia, e live în AntenaPLAY, duminică, 27 octombrie, de la ora 21:00
  • Cine va câştiga derby-ul Dinamo - FCSB, din Cupa României?

20:20

PAOK Salonic – Heraklion LIVE VIDEO (21:00, AntenaPLAY). Cu Răzvan Lucescu suspendat, campioana caută a şasea victorie

20:16

Cursa din Marele Premiu al Mexicului, în direct pe Antena Stars şi live în AntenaPLAY (21:45)! Sainz va pleca din pole-position

20:11

Inter și Juventus au scris istorie în „Derby d’Italia”! Spectacol total pe Giuseppe Meazza, cu 5 goluri într-o singură repriză

20:10

LIVE SCOREArsenal – Liverpool 2-2, Inter – Juventus 4-2! „Ploaie” de goluri pe Meazza. Ziua derby-urilor în Europa. Marseille – PSG (21:45)

19:39

Adrian Mihalcea nu s-a abținut și a atacat arbitrajul, după Oțelul – Unirea Slobozia 0-2: „Să mă ierte Dumnezeu!”

19:35

FCSB – Rapid LIVE TEXT (21:00). Derby „de foc” pe Arena Națională! Şapte schimbări în echipa de start a campioanei

1 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Statelor Unite! Cursa e la 21:45, în direct pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAYs 2 VideoMotivul din spatele crizei de nervi a lui Răzvan Lucescu! Patronul lui AEK l-a distrus pe român: „Provocator! Îşi arată educaţia”s 3 Adrian Mutu, ofertă surpriză din Liga 1! Suma cerută de „Briliant” la semnăturăs 4 Decizia lui Ivan Savvidis în privinţa lui Răzvan Lucescu, după ce antrenorul român a fost scos cu bodyguarzii de pe teren!s 5 Gigi Becali a anunţat care e super-jucătorul care poate ajunge la FCSB: „Dau 1.5 milioane de euro pe el. E fotbalist”s 6 FotoCum a fost surprins Mircea Lucescu, la câteva secunde după golul din foarfecă marcat de Daniel Bîrligeas