Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu, după Dunajska – FCSB 0-1: „I-aş recomanda o sală de forţă! Nu îi stătea banderola!” Ilie Dumitrescu, genial

Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Daniel Pancu s-a amuzat pentru faptul că Octavian Popescu a avut unele probleme în a menţine banderola pe braţ.

Daniel Pancu l-a ironizat pe Octavian Popescu, după Dunajska – FCSB 0-1

I-aş recomanda o sală de forţă pentru că 10 minute a mers cu banderola pe braţ. Îi atârna pe braţ. E uscat, uscat„, a spus Daniel Pancu la digisport.ro.

Putea să meargă şi el la margine ca să i-o prindă cineva. Trebuie să lucreze fizic„, a completat Ilie Dumitrescu.

Florinel Coman, schimbat la pauză în Dunajska Streda – FCSB 0-1. Octavian Popescu a devenit căpitan

Florinel Coman a rezistat numai 45 de minute în meciul Dunajska Streda – FCSB, din prima manşă a turului 3 preliminar din Conference League. „Mbappe de România” a avut o evoluţie modestă în Slovacia şi nu s-a mai întors de la cabine.

Coman nu a avut nicio şansă importantă de a marca. A executat o lovitură liberă, fără a pune în pericol poarta adversă.

Florinel Coman a fost înlocuit cu Răzvan Oaidă şi i-a predat banderola de căpitan noului decar de la FCSB, Octavian Popescu. Acesta a fost mult mai activ în joc şi a avut o ocazie uriaşă de a deschide scorul. Jucătorul cotat la 4 milioane de euro, fără gol în startul acestui sezon, a fost la câţiva centimetri distanţă pentru a puncta. În minutul 28, a intrat în posesia mingii după o recuperare a lui Malcom Edjouma.

Aflat în interiorul careului, Tavi Popescu i-a surprins pe adversari. Chiar dacă avea un jucător în faţa lui, a şutat din întoarcere, iar mingea a trecut puţin pe lângă bara din dreapta a lui Veszelinov.

Octavian Popescu a provocat eliminarea lui Kruzliak

Octavian Popescu a provocat eliminarea lui Kruzliak. „Perla” lui Gigi Becali scăpa spre poarta adversă, iar jucătorul de la Dunajska Streda a fost nevoit să îl faulteze.

Octavian Popescu a avut o ocazie mare de a marca în prima repriză, însă şutul său a trecut pe lângă poarta slovacilor.

Octavian Popescu a devenit căpitan la pauză, după ce Nicolae Dică a decis să îl schimbe pe Florinel Coman cu Răzvan Oaidă, Popescu a preluat banderola de căpitan şi a făcut pentru prima dată diferenţa în meci.

În minutul 67, Octavian Popescu a provocat eliminarea lui Kruzliak.

26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!
26
21:45
Dinamo – FC Voluntari 1-1. „Câinii” rămân pe loc de retrogradare! Cum arată acum clasamentul în play-out