Mario Camora, uluit după FC Ballkani – CFR Cluj 1-1: „E un rezultat bun”. De ce a comparat echipa din Kosovo cu Farul lui Gică Hagi

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 8.09.2022, 23:04

Mario Camora s-a prăbuşit emoţional după Sepsi - CFR Cluj 2-1

Mario Camora e căpitanul lui CFR Cluj / Profimedia

Mario Camora, uluit după FC Ballkani – CFR Cluj 1-1. Campioana României a înregistrat un rezultat ruşinos la debutul în acest sezon din UEFA Conference League.

Echipa lui Dan Petrescu s-a chinuit în Kosovo, unde a obţinut doar un rezultat de egalitate. Yuri Matias a înscris golul salvator în minutul 90+1.

Mario Camora, uluit după FC Ballkani – CFR Cluj 1-1

Căpitanul lui CFR Cluj a venit cu prima reacţie după remiza smulsă pe terenul necunoscutei Ballkani. Acesta a comparat gazdele cu echipa lui Gică Hagi, Farul Constanţa.

După ce s-a întâmplat în joc, eu zic că e un rezultat bun pentru noi. A fost o echipă care a avut o posesie foarte, foarte bună. Noi eram pregătiţi pentru acest aspect, în prima repriză au avut posesie, dar nu au avut nicio ocazie de gol.

În repriza a doua au încercat, au dat un gol, dar s-a văzut… e o echipă cu entuziasm, primul meci din grupă, încerci să dai tot până la ultima fază. Dar eu zic că s-a văzut experienţa noastră, după minutul 70 au căzut fizic. Noi am fost mai bine şi am putut să mergem peste ei.

Sunt prima dată în grupe, a fost un entuziasm, la fiecare fază erau aplaudaţi. Şi adevărul e că era o echipă care a jucat un fotbal frumos. Mi s-a părut că a fost o echipă în stilul la noi poate cum e Farul, care joacă fotbal. A jucat frumos„, a declarat Mario Camora, pe contul de Youtube, după Ballkani – CFR Cluj 1-1.

FC Ballkani – CFR Cluj 1-1, în grupa G a Conference League

Armend Thaci a înscris, în minutul 62, primul gol al meciului de pe stadionul Fadil Vokrri, din Pristina. Golul egalizator a fost înscris în minutul 90+1 de către Yuri.

BALLKANI: Frasheri – Thaci, Dellova, Jashanica, Thaqi – Korenica (Lucas 75), Zyba (Bekteshi 79), Emerllahu – Gripshi, Rrahmani (Abazi 84), Krasniqi (Berisha 85). ANTRENOR: Ilir Daja

CFR CLUJ: Scuffet – Braun, Matias, Burcă, Camora – Boateng (Bordeianu 73), Mistrati (Păun 46), Cvek (Buş 86) – C. Deac (Petrila 73), Yeboah, Roger (Malele 62). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Dellova 18 / Boateng 51, Yuri 89

Arbitri: Urs Schnyder – Marco Zurcher, Zurcher Benjamin (toţi din Elveţia)

15:44 Germania va avea 5 echipe în Liga Campionilor, în sezonul următor 15:26 Campionatul Mondial de hochei, două super-turnee de tenis de masă şi spectacolul fotbalistic sunt în mai, în AntenaPLAY 15:23 Gică Hagi şi-a fixat obiectivul, înainte de Farul – Sepsi: „Cel mai important!” Cu ce probleme de lot se confruntă 14:05 EXCLUSIVVictor Piţurcă a răbufnit după declaraţiile lui Gigi Becali: „Nu mai vorbesc în viaţa mea cu Gigi Becali” 13:53 Se „rupe” Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut deja la derby-ul FCSB – CFR Cluj 13:11 David Popovici a ajuns să umble cu laptele românesc după el, de frica alimentelor contaminate 13:09 Adevărul din spatele relaţiei tensionate dintre Simona Halep şi Sorana Cîrstea: „A existat o rivalitate!” 12:39 Ce a putut face miliardarul Ion Ţiriac pentru o vedetă uriaşă a României. Totul a ieşit la iveală abia acum 12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui Vezi toate știrile