Reacţia presei din Finlanda, după ce Farul a fost eliminată ruşinos de HJK Helsinki

Publicat: 31.08.2023, 23:21
Actualizat: 1.09.2023, 0:40

Reacţia presei din Finlanda, după ce Farul a fost eliminată ruşinos e HJK Helsinki

Reacţia presei din Finlanda, după ce Farul a fost eliminată ruşinos de HJK Helsinki. Campioana României a ratat calificarea în grupele Conferencea League, după un retur de coşmar.

Farul a visat frumos la o calificarea istorică în grupele Conference League. Din păcate, campioana României a făcut un meci extrem de slab şi a părăsit competiţiile europene.

Jurnaliştii din Finlanda au analizat meciul de coşmar făcut de campioana României.

HJK a întors scorul și a câștigat dubla cu Farul. Echipa finlandeză a ajuns din nou în faza grupelor. Dubla a fost decisă de atacantul sârb Bojan Radulovic care a înscris două goluri.

Farul a ajuns la Helsinki cu un avantaj de un gol, dar HJK a fost mai puternică în meciul decisiv. Radulovic a însscris după doar cinci minute, dar golul a fost anulat.

În minutul 20, Radulovic a înscris un gol regulamentar. Farul a avut mari dificultăți mare parte din meci. În repriza secundă, apărarea foarte slabă a oaspeților a continuat, iar Farul le-a dat posibilitatea gazdelor să decidă meciul.

Topi Keskinen a terorizat apărarea românilor, dar nu a lovit decisiv. Apoi, Radulovic a lovit din nou”, au scris jurnaliştii finlandezi de la iltalehti.fi.

HJK Helsinki – Farul 2-0. Campioana României, eliminată din Conference League. Coşmar pentru Hagi în Finlanda

HJK Helsinki – Farul 2-0. Campioana României a fost eliminată din Conference League. Echipa lui Hagi a avut parte de un meci de coşmar în Finlanda.

Farul a pierdut cu 2-0 în deplasare, după ce a a câştigat în tur. Aventura europeană a campioanei României s-a încheiat în playoff-ul Conference League.

La Helsinki, gazdele au început marcând în minutul 5, prin Bojan Radulovic, dar golul a fost anulat după consultarea VAR, pentru ofsaid. Acelaşi Bojan Radulovic a deschis însă scorul în minutul 20, profitând de o defensivă constănţeană fără reacţie.

În minutul 39 Farul a ratat în două faze consecutive prin Louis Munteanu şi Budescu, dar cei care au marcat au fost finlandezii, prin Radulovic, care a reuşit dubla în minutul 70 şi a dus scorul la 2-0. Acesta a fost şi scorul final, iar constănţenii părăsesc cupele europene, cu 2-3 scor cumulat în cele două manşe ale play-off-ului din Conference League.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

17:09 Leeds – Southampton, finala play-off-ului de promovare în Premier League, live în AntenaPLAY 16:59 „Rugați-vă sa aibă ofertă Charalambous!” Gigi Becali, avertisment pentru Nicolae Dică: „Vezi că poate nu te mai iau la FCSB” 16:56 Gareth Southgate a anunţat lotul preliminar al Angliei pentru EURO 2024! Starurile care lipsesc de pe listă 16:11 Bernadette Szocs şi Eliza Samara, pe tabloul principal de la WTT Champions Chongqing 2024 (30 mai – 3 iunie, AntenaPLAY) 16:00 Catanzaro – Cremonese, LIVE VIDEO, în AntenaPLAY, de la 21:30! Duel în play-off-ul de promovare în Serie A 15:14 Adi Vasile a plecat de la CSM Bucureşti! Anunţul oficial al campioanei României 15:06 Daniel Niculae, OUT de la Rapid! „Am avut o discuţie cu Dan Şucu” 14:43 Andreea Mitu, eliminată în primul tur al calificărilor la Roland Garros 14:29 „Ar fi prostesc să promit titlul” Neil Lennon şi-a setat obiectivul, după ce a preluat-o pe Rapid! Jucătorul care l-a impresionat 14:12 Toni Kroos şi-a anunţat retragerea şocantă din fotbal! Decizie surprinzătoare la 34 de ani Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin