Ştefan Târnovanu, în lacrimi după ce Silkeborg a marcat golul cinci cu FCSB. Dezastru total pentru trupa lui Nicolae Dică, pe Arena Naţională

De Viviana Moraru
Publicat: 13.10.2022, 23:46

Silviu Lung a analizat gafa lui Ștefan Târnovanu de la FCSB - Universitatea Craiova 1-1

Ştefan Târnovanu/ Captură Pro Arena

Ştefan Târnovanu, în lacrimi în timpului meciului dintre FCSB şi Silkeborg. Portarul roş-albaştrilor a primit 10 goluri, în două meciuri în faţa danezilor, şi a început să plângă după cel de-al cincilea încasat pe Arena Naţională.

FCSB este umilită total de Silkeborg. După ce a pierdut în tur cu 0-5, trupa lui Nicolae Dică a fost zdrobită şi pe Arena Naţională.

Ştefan Târnovanu, în lacrimi după ce Silkeborg a marcat golul cinci în faţa FCSB-ului

Ştefan Târnovanu a fost uluit, după ce Silkeborg a marcat golul cinci pe Arena Naţională. Portarul roş-albaştrilor s-a închinat, ulterior a început să plângă, FCSB trăind una dintre cele mai crunte umilinţe din istoria clubului.

Ştefan Târnovanu, în timpul meciului dintre FCSB şi Silkeborg/ Captură Pro ArenaŞtefan Târnovanu, în timpul meciului dintre FCSB şi Silkeborg/ Captură Pro Arena
Ştefan Târnovanu, în timpul meciului dintre FCSB şi Silkeborg/ Captură Pro Arena

FCSB a fost umilită de danezi şi în repriza secundă. După ce la pauză a fost 2-0, Silkeborg a mai marcat de trei ori, până în minutul 70. Lovitura de graţie a fost dată de Jorgensen, gol ce l-a descumpănit total pe tânărul portar al lui Nicolae Dică.

După golul cinci, fanii au început să părăsească Arena Naţională. Încă de la pauză, suporterii i-au cerut demisia lui Nicolae Dică. Nici jucătorii nu au scăpat, după evoluţia dezastruoasă, fiind huiduţi copios.

Cum a reacţionat Dan Petrescu când a aflat că FCSB e condusă de Silkeborg

Dan Petrescu a fost anunţat, la conferinţa de presă de după CFR Cluj – Slavia Praga 2-0, că FCSB este condusă cu acelaşi scor de Silkeborg. Antrenorul campioanei României s-a ferit să vorbească de rivala din campionat, dar a lansat o ironie.

„Bursucul” a ţinut să asigure că rezultatul extraordinar obţinut de CFR Cluj nu a fost pe placul tuturor românilor: „Nu prea e fericire, staţi liniştiţi„.

Petrescu a venit şi cu o glumă fabuloasă. A anunţat ce le-a spus jucătorilor săi care se plângeau că adversarii sunt mai mulţi pe teren.

„Toţi jucătorii se plângeau că vin 2-3 jucători şi le-am zis: ‘Băi, băieţi, jucăm 10 la 10, nu au cum să fie mai mulţi!. Nu înţeleg’. Am schimbat puţin sistemul, l-am băgat pe Deac inter şi pe Yeboah extremă dreaptă. N-am mai jucat 4-4-2, am trecut în 4-5-1. Ne-a ajutat acea pauză.

(Reporter: La FCSB e 2-0 pentru Silkeborg) Iar mă întrebi de alţii. Important e ce face CFR Cluj. Acum să vedem titlurile. E supărare, ce se întâmplă? Nu prea e fericire, staţi liniştiţi„, a declarat Dan Petrescu la conferinţa de presă.

Fanii i-au cerut demisia lui Nicolae Dică

FCSB a avut o primă repriză de coşmar cu Silkeborg. Echipa lui Nicolae Dică s-a văzut condusă cu 2-0 pe Arena Naţională, încă din minutul 16.

Fanii nu au mai suportat o nouă umilinţă a favoriţilor lor şi au răbufnit la pauza meciului cu danezii de la Silkeborg. Nicolae Dică a fost principalul vizat de furia suporterilor. Aceştia i-au cerut demisia antrenorului de la FCSB. Nici jucătorii nu au scăpat. Aceştia au fost huiduiţi de fani, după prestaţia din prima repriză cu Silkeborg. „Ruşine, ruşine, ruşine să vă fie!” – le-au strigat fanii.

19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 LIVE VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Sesiunea de antrenament e ACUM în AntenaPLAY. Probleme pentru Leclerc 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY 17:55 Ronnie O`Sullivan şi-a ales favoritul la câştigarea Campionatului Mondial de snooker, după ce a fost eliminat încă din sferturi 17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga 17:44 Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. „Bursucul”, şocat de rapidişti Vezi toate știrile