Cristiano Ronaldo, gol pentru istorie! E cel mai bun marcator din toate timpurile + Chinul fostei sale echipe. Real Madrid, eliminată de o echipă din liga a treia!

De Antena Sport
Publicat: 20.01.2021, 21:30

Cristiano Ronaldo, Juventus

profimediaimages

Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din toate timpurile

Cristiano Ronaldo a punctat în minutul 64 al meciului dintre Juventus şi Napoli. Portughezul a stabilit o performanţă uluitoare.

Cristiano Ronaldo a marcat golul 760 al carierei

Ronaldo a ajuns la 760 de reuşite în întreaga carieră. El l-a depăşit cu un gol pe Josef Bican. Ronaldo a stabilit această performanţă în 1.040 de meciuri, în care a câştigat 30 de trofee, scrie site-ul de statistică Squawka Football.

Ronaldo s-a distanțat de Pele, care are 757 de goluri, şi de Lionel Messi, care a adunat 719 reuşite.

Radu Drăguşin şi Andrea Pirlo, succes în premieră cu Juventus

Radu Drăguşin a fost martor la recordul lui Ronaldo. Deşi era anunţat titular de presa din Italia, românul a privit de pe bancă meciul cu Napoli.

Juventus s-a impus cu 2-0 şi a câştigat trofeul. Drăguşin a primit una dintre medalii şi e la primul succes cu echipa torineză, la fel ca antrenorul Andrea Pirlo.

Real Madrid, chin în Cupă cu Alcoyano

În timp ce Ronaldo sărbătorea în Italia, fosta sa echipă, Real Madrid, se chinuia în Spania. Galacticii au fost eliminaţi în 16-mile Cupei de Alcoyano, o echipă din liga a treia, care a dat golul decisiv în inferioritate numerică!

Real a condus cu golul lui Militao, din minutul 45. Dar gazdele au egalat prin Solbes, în minutul 80. În prelungiri, Alcoyano a rămas în zece jucători, în minutul 110, dar Casanova a punctat cinci minute mai târziu. Pe Zidane, l-a pufnit râsul. Real a fost eliminată cu 2-1.

Isco, Casemiro şi Vinicius sunt printre vedetele care au jucat de la început pentru Real. Iar Kroos, Hazard şi Benzema au intrat pe parcurs.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

8:48 Pep Guardiola, la un pas să plângă atunci când a vorbit despre plecarea lui Jurgen Klopp de la Liverpool: „Îmi va fi dor de el” 8:40 EXCLUSIVMircea Lucescu, discurs emoţionant după ce Răzvan Lucescu a câştigat titlul cu PAOK: „Îi mulţumesc! A fost ceva extraordinar!” 8:12 Gigi Becali şi-a ales super-atacantul de Liga Campionilor pentru FCSB! „Îl iau peste capul staff-ului” 0:15 Gigi Becali, impresionat de titlul uriaş câştigat de Răzvan Lucescu cu PAOK. „E posibil să fie mai tare decât taică-su” 19
23:59
VIDEOFanii lui PAOK au „aprins” Salonicul, după ce Răzvan Lucescu le-a adus titlul! Imagini senzaţionale cu sărbătoarea de pe stadion
19
23:55
Toate reacţiile după Rapid – FCSB 2-0! Andrei Vlad şi-a anunţat plecarea: „Vreau să joc!”. Chiricheş aşteaptă convocarea la EURO
19
23:52
Cum a reacţionat Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat numele noului antrenor de la Rapid! Sfatul dat imediat
19
23:46
Dan Şucu a confirmat că Neil Lennon va fi noul antrenor al Rapidului: „Doar asta a negociat!”. Când va fi prezentat în Giuleşti
19
23:32
Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League
19
23:24
„Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase