Dorinel Munteanu, discurs halucinant după remiza cu FCSB din Cupă: „Deschiderea de scor? Nici nu-mi amintesc”!

Bogdan Stănescu Publicat: 31 octombrie 2023, 23:58

Dorinel Munteanu, discurs halucinant după remiza cu FCSB din Cupă: „Deschiderea de scor? Nici nu-mi amintesc!

Dorinel Munteanu, discurs halucinant după remiza cu FCSB din Cupă

Dorinel Munteanu, în timpul unui meci / Hepta

Dorinel Munteanu a avut un discurs halucinant după Oţelul – FCSB 1-1. Antrenorul Oţelului a spus că nu îşi aminteşte deschiderea scorului, după ce anterior a vorbit despre ea.

După aceea şi-a amintit golul splendid marcat de Alex Băluţă în minutul 76 al partidei.

Sunt mulţumit pentru că am jucat cu echipa de pe primul loc în Liga 1.

În prima repriză, în afară de posesie, a trecut de multe ori trenul rapid pe lângă poarta lor.

Trebuie să lucrăm mai mult în faţa porţii. Ducem foarte uşor balonul în faţa porţii, dar irosim fazele cu uşurinţă.

În a doua repriză, un joc pe contre, adversarul a deschis scorul cum l-a deschis. E bine că am revenit.

Deschiderea de scor? Nici nu-mi amintesc. A, da, o reuşită fantastică. Important e că am revenit.

Nu-şi are rostul să fie comentată (n.r.: faza golului lui Dawa). Fiecare fază poate fi interpretată de ‘specialiştii’ de la televiziuni.

Cine nu trage pentru această echipă va ieşi în minutul 2, 7, când va ieşi.

(n.r.: despre meciul cu Iaşi) Un Iaşi cu un avantaj clar din punctul de vedere al odihnei. Nu a avut meci de Cupă, dar eu am încredere în echipa mea. Voi face programul în aşa fel încât să fie un program relaxant, cu două zile mai libere. Şi cu schimbări în echipă, desigur”, a declarat Dorinel Munteanu pentru digisport.ro după Oţelul – FCSB 1-1.

Oţelul – FCSB 1-1. „Roş-albaştrii” au fost egalaţi în minutul 90 şi au ajuns la trei meciuri fără victorie. Băluţă, gol splendid!

Oţelul – FCSB s-a încheiat 1-1, într-un meci din grupele Cupei României. Partida a fost în format live text, pe AS.ro, de la ora 21:00. Cele două echipe au obţinut victorii în prima etapă a grupelor, cu FC Bihor şi Zalău.

FCSB venea după două remize în Liga 1. În ultima etapă, roş-albaştrii au remizat cu Petrolul, scor 2-2, după ce i-au condus pe „lupi” cu scorul de 2-0.

Alex Băluţă a deschis minutul în minutul 76, dar gălăţenii au egalat FCSB-ul în minutul 90, cu o lovitură de cap a lui Ariel Lopez.

Echipele de start

Oțelul Galați (4-3-3): Dur-Bozoancă – Adascalite, Lovric, Ariel, Zhelev – Diego, Pop, Cisotti (C) – Ferreira, Bodișteanu, Gomes

Rezerve: Stoian, Jardan, Cîrjan, Teles, Rosario, Fatai, Ghiocel, Tănasă, Rus

Antrenor: Dorinel Munteanu

FCSB (4-3-3): Vlad – Crețu, Dawa, Haruț, Ganea – Ov. Popescu (C), Lixandru, Djokovic – Miculescu, Compagno, Oct. Popescu

Rezerve: Udrea, Panțîru, Șut, Toma, Băluță, Olaru, Pantea, Rotariu, Radaslavescu

Antrenor: Elias Charalambous

FCSB şi Oţelul au câştigat primul meci din grupele Cupei României

În prima etapă a grupelor Cupei României, FCSB a învins-o pe FC Bihor cu scorul de 2-0. În partida respectivă, David Miculescu şi Siyanbonga Ngezana au marcat pentru vicecampioană.

De cealaltă parte, şi Oţelul a câştigat primul meci din grupele Cupei României. Gălăţenii au învins-o cu 4-1 pe Zalău.

Cele două echipe s-au duelat şi în campionat. FCSB a învins-o cu 2-0 pe Oţelul, graţie golurilor marcate de Octavian Popescu şi Andrea Compagno. Roş-albaştrii le-au administrat gălăţenilor, la momentul respectiv, prima înfrângere din Liga 1. De altfel, trupa lui Dorinel Munteanu a mai pierdut un singur meci în campionat, cu Farul.

Oţelul şi FCSB mai împart grupa cu Dinamo, FC U Craiova 1948, FC Bihor şi Zalău.

9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna 8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris