Laurenţiu Reghecampf s-a dezlănţuit după CFR – Universitatea Craiova: „Trebuie să ne bucurăm”. Anunţ după ce a eliminat campioana

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 24.09.2021, 0:09
Actualizat: 24.09.2021, 8:06

Laurenţiu Reghecampf era în culmea fericirii după ce echipa lui a eliminat-o pe CFR Cluj şi s-a calificat în optimile Cupei României. Reghe l-a lăudat pe autorul golului, Lyes Houri, şi le-a dat liber la distracţie jucătorilor după această victorie.

Laurenţiu Reghecampf

Laurenţiu Reghecampf este antrenorul Universităţii Craiova

Hepta

Laurenţiu Reghecampf s-a dezlănţuit după ce Universitatea Craiova – CFR s-a terminat cu calificarea oltenilor în optimi. Reghe şi-a lăudat echipa şi spune că echipa lui a câştigat pe merit, după ce jucase bine şi în meciul de campionat, când a pierdut.

Laurenţiu Reghecampf s-a dezlănţuit

Laurenţiu Reghecampf l-a lăudat pe Lyes Houri pentru golul marcat şi a spus că jucătorii pot să se bucure după această victorie, după ce în campionat oltenii au pierdut în faţa CFR-ului. „Dacă facem o analiză după cele două meciuri, echipa noastră a jucat bine. Avem calitate, avem jucători care pot ieşi uşor din pressing-ul celor de la CFR. Sunt mulţumit că am avansat în Cupa României. Trebuie să ne bucurăm. Meciurile cu CFR sunt dificile, au disciplină, sunt puternici.

Am răbdare cu jucătorii care revin după o perioadă lungă de accidentare, care au nevoie de susţinerea noastră. Mereu v-am spus că pentru mine e important lotul. Houri vine după două jocuri foarte bune. Mă bucur că a marcat, are calitate şi e periculos la finalizare”, a spus Reghecampf, la finalul meciului, conform telekomsport.ro.

Lyes Houri, fermecat de fanii olteni

Lyes Houri era extrem de mulţumit după ce a marcat golul care i-a calificat pe olteni în optimile Cupei României, în dauna campioanei CFR Cluj. „A fost foarte bine pentru că am înscris primul gol. E mereu bine când dai gol în faţa fanilor tăi. O să încerc din nou pentru că mă simt foarte bine după un astfel de gol. Coechipierii, staff-ul, toată lumea m-a primit bine. E mereu bine când eşti primit atât de bine. Mereu trebuie să ne batem la titlu, dar în primul rând trebuie să ajungem în play-off”, a spus Houri la finalul partidei.

Corina Bilcon
Diverse • 0:14
FOTO
„Va veni momentul când trebuie să decizi”. Mesaj dureros pentru Anamaria Prodan. Laurenţiu Reghecampf e decis să meargă până la capăt
Anamaria Prodan,alături de un alt barbat
Diverse • 23 oct., 19:26
FOTO
„De morţi, numai de bine”. Anamaria Prodan s-a dezlănţuit. Atac fără precedent la adresa lui Gigi Becali
Anamaria Prodan
Diverse • 23 oct., 16:39
FOTO
Cine este noua iubită a lui Laurenţiu Reghecampf! Detalii neştiute despre Corina, cea care a înlocuit-o pe Anamaria Prodan

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23
oct.
23:34
„Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă
23
oct.
23:33
Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!”
23
oct.
23:32
Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute
23
oct.
23:24
Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie
23
oct.
23:11
Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!”
23
oct.
23:10
Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii
23
oct.
22:47
Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului
23
oct.
22:25
Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști
23
oct.
22:10
Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor”
23
oct.
22:07
VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund