Louis Munteanu, prima reacție după CFR Cluj – Farul 4-1. Ce a spus după ce nu s-a bucurat la golul marcat
De Alex Ioniță
Publicat: 24.04.2025, 22:47
Louis Munteanu a oferit prima reacție după CFR Cluj – Farul 4-1. Atacantul lui Dan Petrescu a vorbit deschis la interviul de la finalul partidei.
Atacantul a înscris în cadrul partidei din Gruia, însă a ales să nu se bucure, având în vedere că a fost legitimat la echipa lui Gică Hagi. Acum, Louis Munteanu a explicat că fiecare meci împotriva celor de la Farul este unul special și că nu se poate bucura pentru golurile marcate în poarta echipei care l-a crescut.
Louis Munteanu a venit cu prima reacție după CFR Cluj – Farul 4-1
„Un meci foarte greu, l-am tratat cu seriozitate zic eu. Sperăm să facem asta și în finală și să aducem trofeul la Cluj.
Am avut reacție, era important să ne calificăm în finala asta.
Eu am spus și la conferință, mereu când voi juca împotriva Farului o să fie ceva special, nu am cum să mă bucur, la ei am crescut.
Pentru asta am muncit tot anul, vrem să câștigăm un trofeu. Încă nu am realizat nimic, trebuie să facem un meci bun și în campionat.
Mereu lucrăm la fazele fixe, în ziua meciului. Mă bucur că am reușit să marcăm după acel corner. Lucrăm, poate o să fie și Mister fericit acum, că am marcat după o fază fixă”, a spus Louis Munteanu, la digisport.ro.
Denis Alibec, la pământ după CFR Cluj – Farul 4-1
Denis Alibec a oferit prima reacție după CFR Cluj – Farul Constanța 4-1. Atacantul lui Gică Hagi a fost la pământ, la interviul de la finalul partidei din Gruia.
Alibec a marcat singurul gol al celor de la Farul, din „foarfecă”, la partida cu CFR Cluj. Acesta nu a reușit însă să își ajute mai mult echipa, iar elevii lui Dan Petrescu au obținut „biletul” pentru finala Cupei României.
„Am început să luăm goluri foarte multe în ultima perioadă. Nu știu ce se întâmplă, nu reușim să controlăm niciun meci. E dureros, am încercat să dăm totul. Era un meci foarte important, dar CFR-ul a fost mult mai bună în această seară. Nu avem ce să comentăm.
Primele 3 goluri le-am luat pe niște greșeli, apoi le-am pus puține probleme, dar nimic mai mult.
(n.r. Cât de mare e implicarea ta în această echipă?) Îmi pare rău când văd echipa în situația asta. Aici am început fotbalul, datorez totul acestei echipe, dar, din păcate, nu reușesc să fac mai mult.
(n.r. Ai un rol special pentru noii atacanți?) Sper să fiu un exemplu bun pentru ei. Mă bucur pentru Avrămescu, a jucat bine zic eu, sper să ajungă toți la un nivel foarte înalt.
Am marcat primul meu gol din foarfecă, dar degeaba. Chiar nu sunt bucuros”, a spus Denis Alibec.