S-au terminat „optimile” Cupei României! Surprize uriașe în ultima zi. Toate echipele calificate în sferturi

De Dragoș Vasile
Publicat: 28 octombrie 2021, 23:00

S-a tras cortina peste "optimile" Cupei României. Au fost multe surprize și multe echipe de tradiție au părăsit prematur competiția.

S-au jucat optimile Cupei României

frf.ro

Toate rezultatele din „optimile” Cupei României

Update 23.00: Fluier final în optimile Cupei României! Rapid a fost învinsă de Politehnica Timișoara și a părăsit prematur Cupa României. Gerbi și Ursu au înscris golurile victoriei pentru bănățeni.

Update 19.50: Sepsi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Echipa lui Cristiano Bergodi a terminat partida cu un jucător de câmp în poartă, după ce Niczuly a fost eliminat. Nebunia s-a declanșat în prelungirilșe meciului. În minutul 90+2, de la Sepsi a fost eliminat postarul Niczuly, el primind al doilea cartonaş galben. A fost eliminat şi Kovacic, de la craioveni. Iniţial, arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu lui Sidibe.

Update 18.40: GOOOL Sepsi! Gajic și-a dat autogol în minutul 38.

Update 18.00: A început meciul dintre FC U Craiova 1948 și Sepsi

Update 28 octombrie: FC Buzău – Dunărea Călărași 3-0. Cristi Pustai și-a distrus fosta echipă și i-a calificat pe buzoieni în sferturile Cupei României.

Update 23.00: Final de meci! Dinamo – FC Argeș 1-2! Echipa lui Mircea Rednic a condus cu 1-0, dar a fost întoarsă în ultimul sfert de oră. Oaspeții au dat golul decisiv în minutele de prelungire.

Update 21:00: A început meciul dintre Dinamo și FC Argeș

Update 20.00: Final de meci! Gaz Metan – Chindia 0-1! Oaspeții s-au calificat în sferturile Cupei României

Update 18.30: Gaz Metan – Chindia 0-1! Vlad Morar și-a înscris în proprie poartă.

Update 18.00: A început meciul dintre Gaz Metan și Chindia Târgoviște

Update 17.45: ACSO Filiaşi – Hermannstadt 2-2 (4-3 d.l.d.). Echipa din Liga 3 a produs înca o surpriză în acest sezon al Cupei României, după ce a eliminat-o pe UTA Arad.

Update 17.25: ACSO Filiaşi – Hermannstadt 2-2 Gazdele au egalat în minutul 118, prin Călin Crețu, iar meciul se îndreaptă spre lovituri de departajare.

Update 17.15: ACSO Filiaşi – Hermannstadt 1-2. Călin Popescu i-a readus pe oaspeți în avantaj, în extra-time.

Update 15.44: ACSO Filiaşi – Hermannstadt 1-1. Rogoveanu a restabilit egalitatea!

Update 26 octombrie: ACSO Filiaşi – Hermannstadt 0-1. Andrei Sântean a deschis scorul.

Știrea inițială

Optimile de finală ale Cupei României încep cu duelul CSO Filiași – FC Hermannstadt, meci programat pentru ora 15:00. Gaz Metan Mediaș – Chindia Târgoviște este al doilea meci al zilei, care va începe de la ora 18:00.

Capul de afiș al zilei este Dinamo – FC Argeș. Confruntarea se va disputa de la ora 21:00. „Câinii” vin după remiza din derby-ul cu Rapid, scor 1-1, în timp ce piteștenii au 8 meciuri fără înfrângere în toate competițiile.

FCSB, eliminată la „masa verde” din Cupa României

FCSB a informat Federația Română de Fotbal că nu se va putea prezenta la meciul din Cupa României, cu FC Voluntari. Conform regulamentului, partidele din Cupa României nu se pot reprograma. În acest context, FCSB a fost eliminată la „masa verde”.

Vicecampioana a ajuns un adevărat focar de COVID. Pe lângă jucătorii de la prima echipă, FCSB are probleme și la nivelul academiei, mai mulți juniori fiind depistați pozitiv.

FC Botoşani – FC Voluntari 1-1 | Criza continuă pentru echipa lui lui Marius Croitoru! Moldovenii au dat-o la pace cu „revelaţia” Ligii 1
UTA Arad - FC Argeş
Fotbal intern • 27 nov., 19:20
UTA Arad – FC Argeş 0-1 | „Vulturii violeţi” au dat lovitura pe arena „Francisc von Neuman” şi au urcat pe loc de play-off
Veste importantă pentru Laurenţiu Reghecampf
Fotbal intern • 17 nov., 19:36
Veste importantă pentru Laurenţiu Reghecampf! S-a ajuns la un acord între cluburi. Are drum liber către un nou trofeu
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
28
nov.
23:10
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Gigi Becali: ”Toni Petrea a făcut schimbările. Altă întrebare!” Craiova și-a jucat ultima carte
28
nov.
23:01
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | „Poate unii nu au valoare!” Dan Nistor a tunat după eşecul din derby: „Aşa nu se mai poate! Trebuie să nu mai visăm la sute de milioane de euro!”
28
nov.
23:00
VideoHai să nu mai strigăm „HAI, ROMÂNIA” doar când e meci! Hai să strigăm „HAI, ROMÂNIA! ÎN FIECARE ZI!” Pe 1 decembrie, la Antena 1, avem trecutul glorios. Si vrem ca viitorul să fie la fel
28
nov.
23:00
Prima reacție a lui Răzvan Lucescu după scandalul uriaș din finalul derby-ului PAOK – Aris. ”Eu sunt vinovat. Sunt foarte supărat”. Meciul, întrerupt 42 de minute după războiul provocat de ultrași
28
nov.
22:50
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | „Mă deranjează faptul că am pierdut mingea!” Toni Petrea, reproşuri pentru jucători: „Am primit două goluri pe greşeli!”
28
nov.
22:40
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Florin Tănase, convins că i-a scos pe olteni din lupta pentru titlu. Cum s-a contrat cu un reporter: „Care greşeli?”. Ce a spus despre schimbarea antrenorului
28
nov.
22:36
Ce pedepse riscă PAOK după ce ultrașii au adus haosul pe finalul meciului cu Aris. Imagini incredibile sub privirea lui Răzvan Lucescu
28
nov.
22:31
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | „Azi mi-am luat revanşa!” Andrei Cordea, în culmea fericirii după golul crucial + Andrei Dumiter, mesaj clar pentru Toni Petrea: „Sper să prind tricoul şi să nu-i mai dau drumul”
28
nov.
22:05
VIDEOIncidente grave în PAOK – Aris, sub ochii lui Răzvan Lucescu. Fanii au făcut un scandal monstru! Update: meciul s-a încheiat
28
nov.
22:05
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Meci nebun pe „Ion Oblemenco”! Toni Petrea l-a învins pe Laurenţiu Reghecampf. Andrei Cordea, eroul roş-albaştrilor. Gol URIAŞ în prelungiri!