EXCLUSIV

Jucătorul pe care Edi Iordănescu va miza pentru “dubla” cu Belarus şi Andorra! Cine urmează să fie convocat de selecţioner

Viviana Moraru Publicat: 4 octombrie 2023, 23:15

Comentarii
Jucătorul pe care Edi Iordănescu va miza pentru dubla cu Belarus şi Andorra! Cine urmează să fie convocat de selecţioner

Edi Iordănescu, în timpul unui meci al naţionalei/ Profimedia

Denis Drăguş este jucătorul pe care Edi Iordănescu va miza, pentru “dubla” României cu Belarus şi Andorra. Atacantul de la Gaziantep va fi convocat de selecţioner pentru meciurile naţionalei, de la jumătatea acestei luni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România se va duela cu Belarus, pe 12 octombrie, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Trei zile mai târziu, “tricolorii” vor prima vizita Andorrei, pe Arena Naţională. România este pe locul secund în grupa de calificare, cu 12 puncte, obţinute după şase meciuri bifate. Pe locul trei se clasează Israel, la un punct distanţă de “tricolori”.

Denis Drăguş, jucătorul pe care Edi Iordănescu va miza pentru “dubla” cu Belarus şi Andorra

Din informaţiile Antena Sport, Denis Drăguş urmează să fie convocat de Edi Iordănescu la echipa naţională. Prestaţiile atacantului de după transferul la Gaziantep l-au convins pe selecţioner, iar acesta urmează să facă parte din lotul naţionalei, pentru partidele cu Andorra şi Belarus.

Denis Drăguş a fost împrumutat, la începutul acestui sezon, de Standard Liege la Gaziantep. Atacantul de 24 de ani a renăscut sub comanda lui Marius Şumudică, şi a reuşit să marcheze două goluri, în cele trei meciuri bifate la formaţia turcă.

Denis Drăguş a fost pe lista preliminară a selecţionerului şi pentru acţiunea naţionalei de la începutul lunii septembrie. Atunci, Edi Iordănescu i-a convocat pe Alibec, Puşcaş şi Bîrligea, pentru “dubla” cu Israel şi Kosovo.

Reclamă
Reclamă

Denis Drăguş va reveni astfel la echipa naţională după aproape un an. Atacantul a fost convocat pentru meciurile amicale cu Slovenia şi Moldova, din luna noeimbrie a anului trecut. La vremea respectivă, Drăguş a marcat câte un gol în ambele partide.

Denis Drăguș, un nou gol pentru echipa lui Marius Șumudică, Gaziantep

Denis Drăguș a marcat un nou gol pentru echipa lui Marius Șumudică, Gaziantep. Atacantul transferat de către antrenorul român s-a impus fără probleme la noua sa echipă, şi a reuşit să-şi treacă din nou numele pe tabela de marcaj, după ce a marcat şi în etapa trecută.

Jucătorul de 24 de ani a deschis scorul în meciul cu Samsunspor. „Pariul” lui Marius Șumudică a răsplătit astfel, din nou, încrederea pe care o are din partea tehnicianului.

Reclamă

Încă din prima parte a partidei, mai exact din minutul 3, Denis Drăguș a marcat în meciul cu Samsunspor, după o pasă excelentă primită de la Eskihellac. Atacantul a preluat mingea și a marcat fără probleme în poarta apărată de Okan Kocuk.

După acest gol, Drăguș a ajuns la a doua reușită în tricoul lui Gaziantep. Tânărul jucător a fost adus la echipă de către Marius Șumudică, care a dorit să întărească echipa pe care a preluat-o de pe ultimul loc din campionatul din Turica.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:09

Conflictul de la Rapid e departe de a fi stins! Alex Dobre i-a cerut impresarului să îi caute echipă

17:52

Jurgen Klopp a refuzat-o pe Real Madrid și și-a ales următoarea echipă. Surpriză de proporții

17:34

Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă”

17:32

Sorana Cîrstea s-a retras din semifinalele de la Rouen. Românca s-a accidentat

17:21

Dan Șucu și-a trimis scouterii la un meci de play-off. Ce jucător i-a atras atenția și vrea să-l transfere

17:20

LIVE TEXTGloria Bistrița – Brest se joacă ACUM, în sferturile Champions League. Esbjerg – CSM București (ora 19:00)

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 5 Anunț șoc făcut de ITIA. O fostă campioană de la Wimbledon riscă 4 ani de suspendare 6 “Sunt prea obosit să înțeleg”. Chivu a izbucnit în râs când a auzit ce întrebare a primit după Inter – Cagliari
Citește și