FC Voluntari – Rapid 0-0 | „E exagerat!” Dragoș Grigore a răbufnit după ce ilfovenii au umflat prețul biletelor. Cât mai crede în calificarea în play-off

Publicat: 8.02.2022, 22:20

Dragoş Grigore e veteranul Rapidului

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

100 de lei a costat un bilet la meciul FC Voluntari – Rapid. Dragoș Grigore a criticat și starea gazonului de la Voluntari, de care a spus că este cel mai prost teren pe care a jucat vreodată.

FC Voluntari – Rapid 0-0 | Reacția lui Dragoș Grigore

„Sunt condiții execrabile. Unul dintre cele mai proaste gazoane pe care am putut să joc. Cred că de asta apar astfel de supărări. Noi vrem să demonstrăm că avem valoare. Sunt puțin dezamăgit, am jucat bine în prima repriză, am dominat. În a doua repriză s-a echilibrat jocul, au avut și ei o ocazie-două, meritam să câștigăm. Încercăm să nu mai repetăm greșelile și să strângem rândurile. Nici în celelalte meciuri n-am opținut mai mult de un punct. Șanse matematice sunt, luptăm până la capăt.

Aș vrea să mai subliniez că biletul a fost 100 de lei. Mi se pare exagerat. Ne întrebăm de ce nu vine lumea la stadion. Noi punem pretul de 100 de lei pentru un om care muncește pe salariul mediu pe economie și nu își permite să plătească. Nu e vorba doar de publicul rapidist, ci de spectatori în sine”, a spus Dragoș Grigore, după  FC Voluntari – Rapid 0-0.

FC Voluntari – Rapid 0-0

Rapid s-a încurcat din nou și de îndepărtează tot mai mult de locurile de play-off. Antonio Sefer a ratat prima mare ocazie a meciului, în minutul 30, când a fost blocat de Mihai Popa din poziție de unu versus unu.

În repriza a doua, FC Voluntari a fost singura echipa din teren. Ricardinho a șutat de la distanță, dar Moldovan a intervenit bine. Câteva minute mai târziu, același Moldovan a intervenit în ultimul moment la un șut bombă în diagonală trimis de Ion Gheorghe.

S-a terminat 0-0, iar Rapid rămâne pe locul 7, cu 35 de puncte. Farul, echipa de pe locul 6, ultimul care asigură prezența în play-off, are același număr de puncte, dar două jocuri mai puțin disputate. De cealaltă parte, FC Voluntari rămâne pe poziția a patra, cu 43 de puncte, și e aproape calificată în play-off.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta