Alaves – Real Madrid 1-4 | Start cu dreptul pentru Carlo Ancelotti. Karim Benzema, „dublă” de senzație. Gol fabulos din pasa de geniu a lui Hazard!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 15.08.2021, 0:56

arim Benzema, dublă de senzație în Alaves - Real Madrid 1-4

Karim Benzema visează să câștige Balonul de Aur

Profimediaimages

Gazdele au rezistat o repriză fără gol primit pe Estadio de Mendizorroza. Fundașii lui Javi Calleja nu au mai avut ce să facă în startul reprizei secunde.

Alaves – Real Madrid 1-4

Karim Benzema a deschis scorul spectaculos, în minutul 48. A primit o pasă de geniu de la Eden Hazard, cu călcâiul, și a trimis mingea în poartă uimitor.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI BENZEMA

Nacho a dublat avantajul grupării blanco în minutul 56, când Nacho a deviat în poartă mingea centrată ideal de Luka Modric. Alaves a mai primit un gol. Karim Benzema și-a trecut din nou numele pe tabelă, după ce a marcat norocos.

A fost al 17-lea gol marcat de Benzema, în acest an, în La Liga. Numai Lionel Messi (23) a înscris de mai multe ori în 2021.

A urmat o gafă în apărarea Realului, iar Courtois l-a faultat în careu pe Guidetti. Joselu (65) a redus din diferență de la punctul cu var. În prelungiri a marcat și Vinicius, cel care a intrat în locul lui Eden Hazard. Real Madrid s-a impus cu 4-1 și a început perfect noua ediție de campionat. Carlo Ancelotti are de ce să fie mulțumit!

13:09 Adevărul din spatele relaţiei tensionate dintre Simona Halep şi Sorana Cîrstea: „A existat o rivalitate!” 12:39 Ce a putut face miliardarul Ion Ţiriac pentru o vedetă uriaşă a României. Totul a ieşit la iveală abia acum 12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui 11:34 Primele mutări făcute de Dan Şucu la Rapid! Cine va fi noul director sportiv al echipei! Daniel Niculae, OUT 11:15 Gigi Becali s-a enervat pe Mihai Stoica! Ce a produs furia patronului de la FCSB: „Băi, nu te enerva aiurea!” 10:37 VIDEORomânii atacă tabloul principal de la Saudi Smash 2024. Eduard Ionescu s-a calificat în turul 2, LIVE în AntenaPLAY 10:34 „Unde vei juca în sezonul viitor?” Răspunsul dat imediat de Risto Radunovic! Fundaşul, aproape să-şi încheie contractul cu FCSB 10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii 9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka Vezi toate știrile