Alexandru Cicâldău a intrat pe teren la pauză în Galatasaray – Besiktas 2-1! Olimpiu Moruţan nu a jucat. Alexandru Maxim, gol pentru Gaziantep

Publicat: 14.03.2022, 21:43.

Alexandru Cicâldău va pleca de la Galatasaray

Alexandru Cicâldău, într-un meci pentru Galatasaray / Profimediaimages

Alexandru Cicâldău a jucat doar a doua repriză în derby-ul câştigat de Galatasaray Istanbul cu Besiktas, scor 2-1. Cicâldău a încasat un cartonaş galben în minutul 48. Celălalt român de la Galata, Olimpiu Moruţan nu a jucat niciun minut.

Alexandru Maxim a marcat în Giresunspor – Gaziantep 2-1

Alexandru Maxim a marcat golul echipei sale, Gaziantep, în meciul pierdut, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Giresunspor, din etapa a 29-a a campionatului turc de fotbal.

Maxim a marcat, în minutul 40, din penalty, golul de 1-1. Reuşitele gazdelor le-au aparţinut lui Serginho ‘6 şi Chiquinho ’79. Internaţionalul român, care este la reuşita cu numărul 10 în SuperLig, în acest sezon (şase din penalty), a fost titular şi a jucat tot meciul, la fel ca fundaşul Alin Toşca.

În clasament, Beşiktaş este pe locul 8, cu 45 de puncte, la egalitate cu Adana Demirspor, de pe locul 7, Galatasaray este pe locul 11, cu 38 de puncte, la egalitate cu Kayserispor, de pe locul 10, dar şi cu Antalyaspor, de pe locul 12, Gaziantep este pe locul 14, cu 37 de puncte, la egalitate cu Sivasspor, de pe locul 13, iar Giresunspor, pe locul 16, la egalitate cu Kasimpasa, de pe locul 15.

Lider este Trabzonspor, cu 70 de puncte, echipă urmată de Konyaspor, cu 55 de puncte, şi de Fenerbahce, cu 50 de puncte.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

21:25 Eugen Trică, după ce FCU Craiova a pierdut cu UTA şi e pe ultimul loc în Liga 1: „Un vis urât, îmi cer scuze” 21:17 Jaqueline Cristian, victorie în prima rundă a calificărilor al turneului de la Roma! A învins-o pe Hailey Baptiste în 3 seturi 20:45 Toate scenariile prin care Dinamo se salvează de la retrogradare. „Câinii” au nevoie de un miracol în ultima etapă 20:41 Mircea Rednic e în culmea fericirii după ce a câştigat play-out-ul şi avertizează Dinamo: „Ajutaţi-vă voi, nu m-aţi susţinut” 20:22 U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului! Prima întărire pentru Ioan Ovidiu Sabău 19:58 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out înaintea ultimei etape 19:46 „O să ajung în București!” Jose Mourinho, mesaj fabulos pentru Gică Popescu! Ce i-a transmis „The Special One” 19:40 UTA – FCU Craiova 3-1. Oltenii lui Mititelu sunt pe ultimul loc în Liga 1! UTA e campioana play-out-ului 19:32 FotoMircea Lucescu şi soţia lui, Neli, la fel de îndrăgostiţi ca în tinereţe! Cum au fost surprinşi pe stradă 19:25 Florin Prunea, verdict despre corectitudinea meciului Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Ce a spus despre șansele lui Dinamo Vezi toate știrile