”Aș fi foarte fericit să-l antrenez pe Neymar”. Starul brazilian, aproape de revenirea la Barcelona

Neymar,PSG

Zuma Press / Xinhua via hepta

Setien a vorbit pentru BeinSports USA și l-ar vrea pe brazilian la echipă. ”Aș fi foarte fericit să-l antrenez pe Neymar. Este un jucător la un nivel excepțional, fără niciun dubiu”, a spus Setien.

Setien: ”Suntem convinși că putem câștiga Liga Campionilor”

Quique Setien a mai vorbit și despre bătălia pentru trofeul Ligii Campionilor, competiție ce urmează să reînceapă din luna august.

”Suntem convinși că putem câștiga Liga Campionilor. Unele lucrurile trebuie îmbunătățite, dar avem o echipă cu un potențial uriaș și un jucător uriaș în persoana lui Leo Messi. Deci da, cred că avem o șansă bună”, a mai declarat Setien.

Barcelona joacă în optimile Ligii Campionilor contra lui Napoli. Catalanii au remizat cu Napoli în deplasare, scor 1-1. Returul va avea loc pe Camp Nou în august, data urmând să fie comunicată de UEFA în săptămânile următoare.

Bernd Schuster își dorește ca Neymar să revină la Barcelona

Schuster a jucat opt ani pe Camp Nou, perioadă în care a ridicat șase trofee. Cel care a evoluat și pentru rivalele din Madrid, Real și Atletico, este convins că Neymar merită orice sacrificii de ordin financiar.

„Aș vinde Costa Brava pentru a-l aduce pe Neymar. Barcelona are nevoie de el. Lautaro Martinez este bun, s-ar putea adapta, dar cred că Barcelona a ‘șchiopătat’ după plecarea lui Neymar și Iniesta. Îi lipsește un jucător care driblează și care se descurcă excelent din postura de unu contra unu”, a declarat Bernd Shuster pentru ‘El Transistor’, citat de El Mundo Deportivo.

Neymar a împlinit 28 de ani în luna februarie și tocmai a devenit campion cu PSG. În cele patru sezoane petrecute la Barcelona a câștigat de două ori titlul și ediția din 2015 a UEFA Champions League. A înscrist 68 de goluri în La Liga!

Va reuși Corvinul să intre în grupele Europa League?

22:14

Ilie Dumitrescu a dat verdictul după ce Mitriţă nu a fost convocat pentru EURO 2024: „Nu mai poţi fi ‘Rege’!”

21:50

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – U Cluj 0-0. Prelungiri în duelul din finala barajului pentru Conference League

21:41

Olimpiu Moruţan a retrogradat în Turcia! Niţă, Drăguş, Sorescu şi Maxim s-au salvat la limită! Galatasaray, campioană

21:37

FotoDaniel Popa, întrebat direct dacă vine la FCSB! Răspunsul imediat pe care l-a dat cu soţia lângă el

21:15

LIVE VIDEOElveția – Cehia e ACUM în AntenaPLAY. Marea finală a Campionatului Mondial de hochei. Suedia a câştigat finala mică

21:09

Corvinul, la un pas să fie cap de serie în Europa League! Posibilele adversare din primul tur preliminar

1 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!s 2 FotoIrina Deleanu, în extaz după Campionatele Europene: „Încă mai cred că este un vis! Mă ciupesc să văd dacă este real”s 3 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racings 4 VIDEOCharles Leclerc va pleca din pole-position în Marele Premiu de la Monaco, duminică, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAYs 6 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAYs