Ceva e putred în Danemarca! Dramă pentru Stanciu! Slavia Praga a fost eliminată din Liga Campionilor, după ce a primit 3 goluri în 8 minute

Antena Sport Publicat: 30 septembrie 2020, 21:08

Zuma Press / Edith Geuppert via Hepta

Nicolae Stanciu

După 0-0 la Praga, totul părea să ducă spre o calificare logică a cehilor în grupele Ligii Campionilor, mai ales după ce Slavia a deschis scorul în urma unui corner executat de Stanciu. Nimic nu avea, însă, să prevestească dezastrul din finalul partidei.

În minutul 62, Midtjylland a egalat, însă tot Slavia era calificată. Coşmarul pentru Stanciu a început în minutul 82. Midtjylland a primit un penalty, însă Kolar a apărat şutul lui Kaba. Execuţia s-a repetat pentru că portarul Slavia nu mai avea niciun picior pe linia porţii.

Scholz a marcat, deşi Kolar a ghicit din nou colțul. Slavia avea nevoie de un gol pentru calificare. Numai că cei care au marcat au fost danezii. Onyeka în minutul 90 şi  Dreyer în minutul 90+1 au marcat goluri care au adus pentru campioana Danemarcei o calificare istorică.  Midtjylland, FC Krasnodar şi FC Salzburg sunt ultimele echipe calificate în grupe.

Tragere la sorţi UEFA Champions League 2020-2021 – componenţa urnelor:

Urna 1: Bayern, Sevilla, Real Madrid, Liverpool, Juventus, PSG, Zenit, FC Porto

Urna 2: Barcelona, Atletico Madrid, Manchester City, Manchester United, Şahtior Doneţk, Borussia Dortmund, Chelsea, Ajax

Urna 3: Dinamo Kiev, FC Salzburg, RB Leipzig, Inter Milano, Olympiacos, Lazio, FC Krasnodar, Atalanta

Urna 4: Lokomotiv Moscova, Marseille, Club Brugge, Borussia Monchengladbach, Istanbul BB, Midtjylland, Rennes, Ferencvaros

12:44 Ce cotă a ajuns să aibă Simona Halep la câştigarea Roland Garros 2024. Simo a jucat un singur meci de la revenire 12:41 Echipa care îl regretă pe Ianis Hagi! Fiul „Regelui”, lăudat deși nu joacă la Alaves: „Este protagonist! Viitorul încă se scrie!” 12:31 Emoţii pentru Florinel Coman şi FCSB, înaintea meciului cu Farul! Ce şanse are să joace în meciul care poate decide titlul 12:01 Motivul pentru care Cristi Săpunaru a fost lăsat pe bancă de Bogdan Lobonț, la Farul – Rapid! Anunțul căpitanului giuleștenilor 11:37 „M-a bulversat” Bogdan Lobonţ, făcut praf după înfrângerea lui Rapid cu Farul: „Echipă deplorabilă” 11:17 Nicolae Cristescu aşteaptă revoluţia la Rapid! Îi cere pe Marius Şumudică şi Dani Coman: „Nu vreau să dau în Daniel Niculae” 11:00 Marius Ștefănescu a primit interzis la FCSB! Gigi Becali își poate lua adio de la el: „E singura echipă la care nu pot să-l las!” 10:59 Momentul care i-a schimbat cariera lui Bernadette Szocs: „Cred că a fost cel mai important pas din viaţa mea” 10:49 Conducerea Barcelonei a reacţionat, după ce Xavi s-a hotârât să continue la echipă! Care a fost momentul decisiv pentru antrenor 10:02 Testat pozitiv la testul anti-doping, Cosmin Matei a revenit pe teren cu FCSB: ”Nu o să vă vină să credeți de la ce a pornit tot” Vezi toate știrile