Coasta de Fildeş – Sierra Leone 2-2 | Scene rare pe un teren de fotbal. Gafă de cascadorii râsului şi accidentare incredibilă, la aceeaşi fază, a portarului ivorian. Starurile din Coasta de Fildeş, egalate în minutul 3 al prelungirilor

Antena Sport Publicat: 16 ianuarie 2022, 22:04

Badra Ali Sangare a gafat incredibil şi s-a accidentat la aceeaşi fază

Gafă uluitoare făcută de portarul celor din Coasta de Fildeş, în prelungirile partidei cu Sierra Leone. Badra Ali Sangare a încercat să prindă o minge care ieşea în afara terenului, numai că portarul a scăpat incredibil mingea. Un adversar a preluat mingea şi a pasat în faţa porţii pentru Alhaji Kamara. Deşi se afla într-o poziţie ideală, jucătorul celor din Sierra Leone a marcat după ce, iniţial, s-a împiedicat.

Gafă uriaşă a portarului din Coasta de Fildeş

Culmea, portarul ivorian s-a şi accidentat după ce a comis gafa uriaşă prin care şi-a privat echipa de două puncte.

Scene absolut incredibile s-au petrecut la Cupa Africii, unde meciul Tunisia – Mali 0-1 s-a terminat cu un scandal monstru. Arbitrul a fluierat finalul meciului de două ori și de fiecare dată a fost greșit.

Repriza a doua a meciului dintre Tunsia și Mali a fost nebună. Arbitrul zambian Janny Sikazwe a fluierat finalul meciului când ceasul de pe tabelă arăta minutul 89. Asta deși, cu cinci minute mai devreme, același arbitru deja a încercat să încheie partida în minutul 85!

Toate astea s-au petrecut în condițiile în care repriza secundă a fost întreruptă pentru mai multe verificări VAR, cât și pentru o pauză de hidratare. În momentul când centralul a încheiat meciul de tot în minutul 89, jucătorii și staff-ul echipei Tunisiei și-au ieșit din minți. S-a iscat un scandal monstru, iar cele două tabere aproape că s-au luat la bătaie. Tunisienii au protestat vehement și au cerut să se mai joace cel puțin trei minute din partidă.

O va învinge Simona Halep pe Paula Badosa, în primul tur de la Miami?

mart.
23:27
Vlad Chiricheş primeşte un ajutor uriaş! Decizia luată de FCSB, pentru a-l readuce în formă pe fostul căpitan al României
18
mart.
23:27
„Propagandă comunistă!” Ionuţ Negoiţă s-a năpustit asupra lui Mircea Lucescu şi i-a propus un pariu. Ce îi cere să facă la Dinamo
18
mart.
23:01
Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Ce reacţii au putut avea Nicolo Napoli şi Vlad Achim
22:30
Petrolul Ploieşti – FCU Craiova 1-0. Echipa lui Adrian Mititelu rămâne pe loc de baraj. Cum arată clasamentul play-out-ului
18
mart.
22:15
„Aşa nu se poate!” Mihai Stoica, răspuns după dezvăluirea „bombă” făcută de Risto Radunovic: „Gigi Becali nu a fost de acord!”
18
mart.
21:54
„Martalogu, sau cum îl cheamă?” Cristian Tudor Popescu l-a desfiinţat pe Patrick Mourtagolou! Ce sfat i-a dat Simonei Halep
18
mart.
21:46
EXCLUSIV„Sunt ca vinul!” Reportaj special de la meciul lui Bănel Nicoliţă din Amara! Au sfârâit grătarele la marginea terenului VIDEO
Horoscopul săptămânii 18 martie – 24 martie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Zodii care iubesc sportul. Nativii care adoră să aibă un stil de viață activ

Formula 1
Sebastien Haller, erou în Coasta de Fildeş
Cupa Africii pe Naţiuni 2023 • 12 feb., 10:21
Sebastien Haller, erou în Coasta de Fildeş! Poveste de film a atacantului care a câştigat Cupa Africii după ce a învins cancerul
Didier Drogba, imagini de colecţie după ce Coasta de Fildeş a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni
Cupa Africii pe Naţiuni 2023 • 12 feb., 7:43
Coasta de Fildeş a primit trofeul Cupei Africii pe Naţiuni 2023!
AntenaPLAY • 12 feb., 1:06
Coasta de Fildeş a primit trofeul Cupei Africii pe Naţiuni 2024! Imagini de senzaţie, LIVE în AntenaPLAY
Nigeria - Coasta de Fildeş 1-2, ACUM în AntenaPLAY. Kessie şi Haler au întors rezultatul. Final dramatic de meci
AntenaPLAY • 12 feb., 0:05
Nigeria – Coasta de Fildeş 1-2. Kessie şi Haller au adus trofeul după o revenire de poveste. Competiţia, în AntenaPLAY
Atmosferă de senzaţie la finala Cupei Africii, live în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 11 feb., 22:22
Atmosferă de senzaţie la finala Cupei Africii, live în AntenaPLAY! Spectacol total înainte de Nigeria – Coasta de Fildeş