Coasta de Fildeş – Sierra Leone 2-2 | Scene rare pe un teren de fotbal. Gafă de cascadorii râsului şi accidentare incredibilă, la aceeaşi fază, a portarului ivorian. Starurile din Coasta de Fildeş, egalate în minutul 3 al prelungirilor

Antena Sport Publicat: 16 ianuarie 2022, 22:04

Comentarii
Coasta de Fildeş – Sierra Leone 2-2 | Scene rare pe un teren de fotbal. Gafă de cascadorii râsului şi accidentare incredibilă, la aceeaşi fază, a portarului ivorian. Starurile din Coasta de Fildeş, egalate în minutul 3 al prelungirilor

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gafă uluitoare făcută de portarul celor din Coasta de Fildeş, în prelungirile partidei cu Sierra Leone. Badra Ali Sangare a încercat să prindă o minge care ieşea în afara terenului, numai că portarul a scăpat incredibil mingea. Un adversar a preluat mingea şi a pasat în faţa porţii pentru Alhaji Kamara. Deşi se afla într-o poziţie ideală, jucătorul celor din Sierra Leone a marcat după ce, iniţial, s-a împiedicat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gafă uriaşă a portarului din Coasta de Fildeş

Culmea, portarul ivorian s-a şi accidentat după ce a comis gafa uriaşă prin care şi-a privat echipa de două puncte.

Scene uluitoare la Cupa Africii! Arbitrul a fluierat finalul meciului de două ori, înainte de minutul 90

Scene absolut incredibile s-au petrecut la Cupa Africii, unde meciul Tunisia – Mali 0-1 s-a terminat cu un scandal monstru. Arbitrul a fluierat finalul meciului de două ori și de fiecare dată a fost greșit.

Reclamă
Reclamă

Repriza a doua a meciului dintre Tunsia și Mali a fost nebună. Arbitrul zambian Janny Sikazwe a fluierat finalul meciului când ceasul de pe tabelă arăta minutul 89. Asta deși, cu cinci minute mai devreme, același arbitru deja a încercat să încheie partida în minutul 85!

Toate astea s-au petrecut în condițiile în care repriza secundă a fost întreruptă pentru mai multe verificări VAR, cât și pentru o pauză de hidratare. În momentul când centralul a încheiat meciul de tot în minutul 89, jucătorii și staff-ul echipei Tunisiei și-au ieșit din minți. S-a iscat un scandal monstru, iar cele două tabere aproape că s-au luat la bătaie. Tunisienii au protestat vehement și au cerut să se mai joace cel puțin trei minute din partidă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:08

Lovitură cruntă pentru Dinamo! Cât lipsește George Pușcaș după ce a fost operat

21:07

„Are fițe, dar nu e ușor”. Anderson Ceara, avertizat după transferul la FCSB: „Are concurență”

21:00

Eroii Campionatului Mondial | “Arată-i lumii că ești mai bun decât Messi”. Povestea lui Mario Gotze

20:41

VideoJurnal Antena Sport | Joacă tare la fileu

20:38

VideoJurnal Antena Sport | Adio, Dinamo

20:33

VideoJurnal Antena Sport | Au scos trofeele la plimbare

1 EXCLUSIVInternaţionalul român, pe lista lui Dinamo! Concurenţă importantă pentru transfer, chiar din Liga 1 2 E oficial. Nou antrenor la CFR Cluj. Neluțu Varga: “Sper să fie o lovitură pentru noi” 3 E gata! Decizia finală luată de Gaziantep în ceea ce-l privește pe Mirel Rădoi 4 Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale 5 Gigi Becali l-a convins și semnează pe un an! Condiția impusă de patronul de la FCSB 6 Dorinel Munteanu a semnat cu noua echipă: “Am acceptat fără ezitare”
Citește și