Potrivit RMC, Messi ar dori să se instaleze la Neuilly-sur-Seine, acolo unde stau şi Angel Di Maria şi Marco Verratti. El vrea să găsească o locuinţă într-un loc ferit de privirile publicului, dar şi unde să existe o şcoală internaţională pentru a-şi înscrie copiii.
Casa trebuie să aibă patru-cinci camere, piscină, sală de sport şi să fie mobilată. Potrivit unei agenţii imobiliare pariziene, o astfel de locuinţă s-ar închiria cu o sumă cuprinsă între 25.000 şi 45.000 de euro pe lună.
Lionel Messi şi PSG, avertisment de la Thierry Henry
Thierry Henry s-a referit la Messi ca la un supraom, dar nu crede că PSG este favorită la câştigarea Champions League, dacă nu îşi rezolvă problemele din apărare.
”Toată lumea vorbește despre marii jucători, despre cei din atac, dar e nevoie de echilibru. Eu am jucat la Barcelona într-o mare echipă, dar toți au uitat că acea echipă nu primea multe goluri.
Iar echipele care nu încasează multe goluri, sunt mai aproape de trofee, e valabil și în Champions League.
E mai ușor când ai fotbaliști supraoameni, dar eu cred că PSG primește prea ușor goluri și prea multe pentru gustul meu”, a declarat Thierry Henry, citat de spaniolii de la as.com.
- Lionel Messi va plăti pe chirie până la 45.000 de euro
- Messi a semnat cu PSG până în 2023
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Fotbalistul vândut de Valeriu Iftime cu 50.000 de euro, gol fabulos în China! Reușită de 3 puncte pentru român
- Ilie Stan a semnat! Unde a ajuns fostul antrenor al FCSB-ului, care l-a înfruntat pe Gigi Becali
- Dennis Man, la un pas de istorie alături de PSV Eindhoven! Ce record poate stabili gruparea lui Peter Bosz
- “Îmi lipseşte” Fără echipă de la despărţirea de Legia Varşovia, Edi Iordănescu a spus unde vrea să antreneze!
- Nicolae Stanciu a “rupt blestemul”. Mijlocașul a marcat după 7 luni de secetă chiar în fața fostei echipe

































